Následuje
Olympijský magazín

Češky poprvé ve Stuttgartu trénovaly, realizační tým si cestu protáhl

První údery na stuttgartské antuce mají za sebou Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou, které si v dějišti semifinále Fed Cupu proti Německu poprvé zahrály v tréninkové hale. Nechyběl přitom ani realizační tým, který měl při cestě problémy s dopravou. Petra Kvitová a Kateřina Siniaková sestavu doplní podle plánu v úterý. Přímé přenosy sledujte od soboty na ČT2 a webu ctsport.cz.

Slavící Petra Kvitová
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Cesta byla vinou složité dopravní situace v Česku i Německu delší, než ukazovala navigace," řekl mluvčí týmu Karel Tejkal. Trénink od 18:00 Plíšková se Strýcovou ale pod dohledem kapitána Petra Pály a trenéra Davida Kunsta stihly.

"Bylo to jen na zpocení, abychom vyplavily cestu z těla," řekla šestadvacátá hráčka světa Strýcová České televizi. "Hrály ještě ve vedlejší hale, centrkurt by měl být k dispozici v úterý a odpoledne ho vyzkoušíme," doplnil Tejkal.

Češky si ve Stuttgartu poprvé zapinkaly. Zatím jsme vyplavovaly jen cestu, řekla Strýcová

Do Stuttgartu během pondělí přijely světová šestka Plíšková a Strýcová. Kvitová a v sobotu dodatečně nominovaná Siniaková se přidají o den později. "Byla dohoda s kapitánem, že hráčky, které hrály turnaj v Charlestonu, přijedou v úterý," řekl Tejkal.

Tenistky bydlí u nádraží a musí k hale dojíždět. "Bydlí se dál od haly, doprava je svízelná, v zácpě dvacet minut. Musíme vyladit režim," sdělil Tejkal.

Češky si v případě vítězství zahrají v listopadu finále v domácím prostředí a útočily by na celkově jedenáctý titul. Naposledy se radovaly předloni. Němky jsou ale rovněž v nejsilnější sestavě s Julií Görgesovou a Angelique Kerberovou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy