Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

České semifinále v Istanbulu vyznělo jednoznačně pro Vondroušovou. Dosáhne na titul?

Souboj českých tenistek v semifinále turnaje WTA v Istanbulu opanovala Markéta Vondroušová. Devatenáctiletá rodačka ze Sokolova porazila po setech 6:2, 6:1 Barboru Strýcovou a o titul se v neděli utká s šestou nasazenou Chorvatkou Petrou Martičovou, které vzdala Margarita Gasparjanová z Ruska.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Vondroušová zvítězila nad o 14 let starší Strýcovou i ve třetím vzájemném zápase, ani tentokrát neztratila proti zkušenější krajance jediný set. Postup do druhého finále v sezoně vybojovala po necelé hodině a půl. V obou sadách prolomila své deblové partnerce z istanbulského turnaje podání třikrát, zatímco sama na servisu neuspěla jen jednou.

Vedení se Vondroušová ujala brejkem hned v prvním gemu a Strýcová ve zbytku utkání marně hledala cestu, jak vývoj zvrátit. Zatímco sama zahrála jen 8 "winnerů" a nasbírala 31 nevynucených chyb, soupeřka ji zasypala 20 vítěznými míči.

"Jsem ráda, že to mám úspěšně za sebou. Bára je pro mě těžkou soupeřkou. Hrajeme spolu debla, rozumíme si. Proto si naše zápasy moc neužívám," řekla Vondroušová. "Výsledek úplně neodráží, co se na kurtu dělo. Skoro všechny gemy šly přes shodu. Byl to fakt boj," dodala.

O cennou trofej si Vondroušová letos zahrála na konci února v Budapešti a formu pak potvrdila dvěma čtvrtfinále na turnajích v Indian Wells a v Miami. Na antuce se následně úspěšně rozehrála o víkendu ve Fed Cupu, ve kterém vyhrála obě dvouhry v baráži proti Kanadě.

První a zatím jediný titul získala Vondroušová před dvěma lety na turnaji v Bielu. Postupem do třetího finále v kariéře si vylepší žebříčkové maximum, jimž bylo doposud 43. místo, a poprvé pronikne do Top 40.

S Martičovou se střetne počtvrté. Všechny tři předchozí utkání vyhrála osmadvacetiletá Chorvatka, a přestože byla pokaždé vyrovnaná, Vondroušová v nich nezískala ani set. Naposledy s neoblíbenou soupeřkou prohrála v lednu na Australian Open.

Tenisový turnaj žen v Istanbulu (antuka):

Dvouhra - semifinále: Vondroušová - Strýcová (obě ČR) 6:2, 6:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy