Následuje
Buly

České prostředí ji zaskočilo. Bůhvíjaký tenis to nebyl, ale bod mám, hlásila Plíšková

Ostrava – Pozici jedničky zvládla a získala pro český tým v duelu se Španělskem důležitý bod. Karolína Plíšková ale se svým tenisem úplně spokojená nebyla. Při vítězství nad Larou Arruabarrenaovou bojovala s domácím prostředím, z kterého byla před střetnutím vystresovaná.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Přišlo mi to po tom roce, že to je divné hrát zpátky v Česku. Až mi to přišlo zvláštní. Možná jsem byla trochu nervóznější než venku, kde je ten tlak přece jenom o něco menší. Ale zvládli jsme to dobře. Myslím, že 1:1 je po sobotě dobrý výsledek," řekla Plíšková.

Očekávání a tlak na čtyřiadvacetiletou českou jedničku zvýšila porážka Barbory Strýcové s Muguruzaovou. "Není úplně lehké hrát za stavu 0:1, když jste megafavorit. Snažila jsem se udělat ten bod, i když to bůhvíjaký tenis nebyl. Ale mám ten bod a to byla povinnost," řekla Plíšková.

Zatímco spoluhráčku Strýcovou zradilo podání, třetí tenistka světa se o něj mohla ve druhém singlu opřít. "Servis byl dneska dobrý. Držela jsem si ho bez problémů set a půl. I když jsem si pak jeden prohrála, ona mi nakonec pomohla chybami a já už to doservírovala. Ale trochu jsem celý zápas bojovala s returnem," řekla Plíšková.

Jednou se ve druhé sadě dostala do výsledkové tísně. Arruabarrenaová za stavu 5:4 měla setbol. "Divný game. Měla jsem rychle 40:0, pak byla shoda a z toho byl setbol. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu aktivně, a naštěstí jsem to uhrála. Chvíli jsem si uvědomila, že by mohl být i třetí set. Ale naštěstí mi ten forhend vyšel," uvedla Plíšková.

Plíšková při čekání na své utkání v šatně sledovala první zápas, ale moc si z něj před nedělním duelem týmových jedniček nevzala. "Bára má jinou hru než já, moc si toho nevezmu. Muguruzaová mě zná velmi dobře. Prohrála jsem s ní jednou na antuce, ona na těch pomalejších površích hraje líp. Ale když budu servírovat jako dneska, tak mám šanci," řekla Plíšková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy