Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

České jedničky na turnajích v Kanadě nezaváhaly

Toronto/Montreal - Česká Tenistka Petra Kvitová vyhrála své prvním utkání po triumfu ve Wimbledonu. Světová sedmička zdolala na turnaji v Torontu v utkání druhého kola přerušeného deštěm Španělku Anabel Medinaovou 7:6 a 6:3. Do třetího kola prošel i Tomáš Berdych na turnaji v Montrealu, když v úvodním zápase po téměř měsíční pauze otočil utkání s Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem, kterého porazil 4:6, 6:2 a 6:3. S turnajem se naopak rozloučil vítěz z Washingtonu Radek Štěpánek, který nezvládl dohrávku prvního kola a se Španělem Felicianem Lópezem prohrál 4:6, 6:4 a 4:6.

Jednadvacetiletá Kvitová se vrátila na kurty po více než měsíční zápasové pauze, v které léčila zranění stehenního svalu a nabírala fyzickou kondici. Do třetího kola prošla i Lucie Šafářová po výhře nad Rumunkou Simonou Halepovou 6:2 a 6:4.

Kvitová se v utkání druhého kola v Torontu s Medinaovou pomaleji rozjížděla. V čtvrté hře přišla o podání, ale ztracený servis získala vzápětí zpět. První set rozhodl až tie-break, který Češka vyhrála poměrem 7:3.

Ve druhém setu Kvitová, letos vítězka již čtyř turnajů, rychle vzala španělské antukářce podání. Za stavu 4:2 byl zápas na čtyřicet minut přerušen kvůli dešti, ale pauza českou hvězdu z rytmu nevyvedla a zápas už z rukou nepustila.

O postup do čtvrtfinále bude Kvitová hrát buď s Němkou Andreou Petkovicovou nebo s Maďarkou Gretou Arnovou. Šafářová narazí na turnajovou osmičku Francesku Schiavoneovou z Itálie. O postup do třetího kola bude z českých hráček usilovat ještě Iveta Benešová.

Příštím soupeřem turnajové sedmičky Berdycha bude vítěz utkání mezi Chorvatem Ivem Karlovičem a německým tenistou Philippem Petzschnerem.

Dvaatřicetiletý Štěpánek rozehrál zápas s Lópezem již v úterý, ale duel byl kvůli dešti přerušen a odložen na středu za stavu 1:1 na sety a 3:2 pro českého hráče. Dohrávku Štěpánek nezvládl, prohrál čtyři z pěti gamů a s turnajem se rozloučil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy