Následuje
Studio fotbal - Extra

Češi prohráli v Austrálii 1:4, jediný bod získal Veselý

Melbourne ‒ Alespoň s jedním vyhraným zápasem opouštějí čeští tenisté klub Kooyong v Melbourne. Čestný úspěch svěřenců kapitána Jaroslava Navrátila v utkání 1. kola Davisova poháru zaznamenal Jiří Veselý, který porazil domácího deblového specialistu Sama Grotha 3:6, 7:5 a 6:3. V závěrečné dvouhře podlehl Jan Šátral Jordanu Thompsonovi 6:7 a 2:6.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

Navrátil původně plánoval za již rozhodnutého stavu dát poprvé v daviscupovém utkání šanci Zdeňku Kolářovi, dvacetiletého mladíka ale nepustilo do hry nachlazení.

Groth proti Veselému vedl 6:3 a 5:3, o game později podával na vítězství, ale pak nečekaně znervózněl a rodák z Příbrami zápas otočil. Svou singlovou bilanci v Davisově poháru tak mírně vylepšil na čtyři výhry a sedm porážek.

"Ten zápas už byl mrtvý, už o nic pořádně nešlo. Po těch minulých výkonech se mi úplně nechtělo, ale přece jen jsem si alespoň trošku spravil chuť. V Davis Cupu zatím nejsou moje výkony dobré, takže každá výhra se počítá. Doufám, že mi to pomůže do budoucích daviscupových utkání," řekl Veselý.

Nováček Šátral se dostal na kurt i ve třetím hracím dnu, ale premiérového vítězství v soutěži se nedočkal. Jako první sice sebral soupeřův servis, hned poté však o brejk přišel a od té doby už měl navrch Thompson, který v uplynulém souboji s českým týmem rovněž prožil daviscupový debut.

"Dnes to bylo o dost lepší. O nic nešlo, tak jsem byl uvolněnější. Hrál jsem takovou hru, jakou hraju na turnajích. Musel jsem si vše uhrát, je to hráč, který nezkazí balon. Udělal jsem víc chyb a jen kvůli tomu jsem prohrál. Zkusím si z toho vzít jen pozitiva," řekl Šátral.

Nedělní výsledky už nemohly nic změnit na tom, že český celek v Austrálii neuspěl a v září ho čeká baráž o udržení ve Světové skupině.

Češi nastoupili v Melbourne bez tří obvyklých reprezentantů v čele s jedničkou Tomášem Berdychem a bez zisku jediné sady prohráli páteční úvodní dvouhry i sobotní čtyřhru. S Australany utrpěli osmou porážku v devíti vzájemných duelech.

Český tým, držitel "salátové mísy" z let 2012 a 2013, si baráž zahraje podruhé za poslední tři roky. Předloni se mezi elitou rovněž po prohře s Austrálií zachránil díky vítězství v Indii a od vzniku Světové skupiny sestoupil jen v roce 2005.

Zdroj
ČTK, Radiožurnál

Hlavní zprávy