Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Češi porazili Chilany 4:1, v semifinále narazí na Srbsko

Coquimbo (Chile) - Čeští tenisté porazili Chile ve čtvrtfinále Davisova poháru 4:1. V dnešních dvouhrách, před nimiž bylo už o postupujícím týmu rozhodnuto, nejprve snížil stav domácí Jorge Aguilar, jenž v souboji náhradníků přehrál deblového specialistu Lukáše Dlouhého ve dvou setech 6:1 a 7:6. V závěrečném duelu pak Ivo Minář porazil Cristobala Saaverdu-Corvalana 7:6 a 6:2. V září pojedou Češi k semifinále do Srbska. O jeho výhře 3:1 nad domácím Chorvatskem rozhodl ve Splitu druhý hráč světa Novak Djokovič po vítězství 6:3, 6:3 a 6:2 nad Marinem Čiličem.

Kapitán Jaroslav Navrátil tušil, že postoupí Srbsko, které mělo silnější výběr než Chorvaté. V září se musí jeho tým připravit na bouřlivé prostředí asi v Bělehradu. "Čeká nás peklo, ale je to hratelné," řekl Navrátil. Jeho tým si v Chile zajistil postup nedostižným vedením 3:0 po vítězství v sobotní čtyřhře.

Djokovič vyhrál za dvě a půl hodiny a uspěl i v druhém utkání, když v úvodní dvouhře porazil Ivana Ljubičiče. O vyrovnání se ještě v pátek postaral Čilič po vítězství nad Viktorem Troickým. K postupu poté v sobotu přiblížilo Srby vítězství dvojice Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič nad Ivanem Dodigem a Čiličem ve čtyřhře.


Srbsko do semifinále postoupilo poprvé v historii. Výběr Jaroslava Navrátila se naopak v utkání o postup do finále představí podruhé za sebou. Stejně jako před rokem narazí na balkánského soupeře, když loni vyřadil Chorvatsko.

Český tým se v samostatné historii se Srbskem ještě neutkal. S jugoslávskými výběry má tehdejší československá reprezentace v historii Davisova poháru bilanci pěti výher a čtyř porážek. Poslední vzájemný duel se hrál v roce 1991.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy