Následuje
Olympijský magazín

Češi na French Open skončili, Benešová i Štěpánek vypadli

Paříž - Žádný z českých tenistů se na grandslamovém French Open neprobojoval přes 3. kolo. Iveta Benešová dnes nestačila na obhájkyni titulu Anu Ivanovičovou, se kterou prohrála jasně 0:6, 2:6, s Roland Garros se nedlouho po ní rozloučil i poslední český zástupce ve dvouhrách Radek Štěpánek. Nejvýše postavený Čech na světovém žebříčku podlehl třináctému nasazenému Chorvatovi Marinu Čiličovi po setech 1:6, 6:7 a 3:6.

Třetí kolo znamenalo také konečnou pro přemožitelku Lucie Šafářové a třetí hráčku světového žebříčku Venus Williamsovou. Americkou tenistku čekal třetí zápas ve stejném počtu dní a nestačila v něm na Agnes Szavayovou z Maďarska, které podlehla 0:6 a 4:6. Finalistka Roland Garros z roku 2002 tak na pařížském grandslamu potřetí za sebou vypadla ve třetím kole. 

Benešová mohla vstoupit do zápasu ziskem podání Ivanovičové, ale vedení 40:15 nevyužila. Turnajová osmička pak držela českou jedničku pod tlakem a vyhrála prvních sedm her. "Na hru jsem nerezignovala, ale ona vyvíjí na hráče hrozný tlak," konstatovala Benešová. 

Na začátku druhého setu se zdálo, že by Benešová mohla zápas zdramatizovat. "Možná se to dalo převážit, s takovými hráčkami se šance musí využít," komentovala Benešová vedení 2:1 po úspěšném brejku. Následně už ale nevyhrála ani game. Postupem do třetího kola si šestadvacetiletá Benešová vyrovnala své grandslamové maximum, stejně daleko postoupila v Paříži i loni. 

Štěpánkovi proti Čiličovi nevyšel již začátek zápasu, když se nemohl opřít o své podání. To mu nezafungovalo ani při startu druhé sady, pak se však vzchopil, získal ztracené podání zpět a dovedl set do tie-breaku. V něm však znovu na kurtu vládl Čilič a získal ho pro sebe poměrem 7:4. V třetím setu pak Chorvat potvrdil převahu a za dvě hodiny a šest minut postoupil i díky 40 vítězným míčům oproti deseti Štěpánkovým.  

Český tenis má na Roland Garros zastoupení už jen ve čtyřhrách zásluhou Jaroslava Levinského hrajícího se Zelenayem ze Slovenska, Lukáše Dlouhého tvořícího duo s Indem Paesem, dvojice Leoš Friedel, David Štoch a Květy Peschkeové, která bojuje po boky Američanky Raymondové. 

Jako nůž máslem zatím prochází turnajem světová jednička mezi ženami Dinara Safinová. Ruská tenistka si ve 3. kole snadno poradila se sedmnáctiletou krajankou Anastasií Pavljučenkovovou po setech 6:2 a 6:0. V dosavadních třech utkáních na turnaji tak ztratila dohromady jen čtyři gamy. V příštím kole ji čeká domácí naděje Aravane Rezaiová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy