Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Češi budou hrát čtvrtfinále Davis Cupu v Coquimbu

Coquimbo - Čeští tenisté nastoupí v červencovém čtvrtfinále Davisova poháru proti Chile v přístavu Coquimbo. Na tamním antukovém kurtu vyhráli Jihoameričané poslední čtyři domácí zápasy včetně letošního prvního kola s Izraelem. "Není to pro nás žádné překvapení, protože v Prostějově hraje chilský tenista, který nám předem tvrdil, že to tam bude," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. "S antukou jsme počítali a musíme zvážit, kdy tam poletíme kvůli přechodu na antuku," dodal. Čtvrtfinále Davis Cupu se již tradičně hraje v červenci v týdnu po Wimbledonu.

Stadion v Coquimbu, které leží severně od hlavního města Santiaga, má kapacitu 6 500 míst a očekává se, že bude vyprodáno. "S bouřlivou atmosférou musíme počítat," konstatoval Navrátil.

Jeho tým, který loni prohrál až ve finále se Španělskem, si postup do čtvrtfinále zajistil výhrou 4:1 v Belgii. Výběr Chile, vedený Fernandem Gonzálezem, stejným poměrem porazil Izrael. Čeští tenisté se s Chile v Davisově poháru utkali zatím jen jednou. V roce 1967 v Praze se soupeřem prohráli 2:3.

Mezinárodní tenisová federace ITF dnes také potvrdila dějiště dalších čtvrtfinálových duelů. Rusko přivítá Argentinu na tvrdém povrchu olympijského stadionu v Moskvě, kde už 17 zápasů neprohrálo. Balkánské derby mezi Chorvatskem a Srbskem se uskuteční ve Splitu. Místo konání zatím neohlásili Francouzi, které čekají obhájci titulu Španělé.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy