Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Capriatiová plánuje velký comeback

New York - Bývalá světová jednička Jennifer Capriatiová je další tenisovou hvězdou, která plánuje návrat na kurty. Devětatřicetiletá majitelka tří grandslamových titulů napsala na Twitteru, že se chce pokusit kvalifikovat na US Open v roce 2015.

Jennifer Capriatiová
zdroj: ČTK/AP

Američanka, která už jednou kariéru restartovala, s profesionálním tenisem naposledy skončila v roce 2004. "Plánovala jsem návrat po deseti letech na letošní Open, kde jsem hrála poslední grandslamový zápas. Ale budu muset počkat ještě jeden rok," napsala Capriatiová na Twitteru.

Capriatiovou, jež se ve 14 letech stala nejmladší hráčkou v elitní desítce světového žebříčku, v minulosti srážely problémy v osobním životě. Po vyřazení na US Open 1993 na více než rok přerušila kariéru a na stránky novin se dostaly její skandály s drogami a krádežemi v obchodech.

Po návratu na kurty se postupně opět propracovala mezi elitu a v roce 2001 triumfovala na Australian Open a French Open, navíc přidala semifinálové účasti ve Wimbledonu i na US Open. O rok později v Melbourne grandslamový titul obhájila. Celkem na okruhu WTA získala 14 trofejí.

V roce 2004 Capriatiová, jež má ve sbírce i zlatou olympijskou medaili z Barcelony z roku 1992, i kvůli zdravotním problémům ukončila znovu kariéru a její soukromí opět poznamenala série skandálů. V roce 2010 se na veřejnost dostal její pokus o sebevraždu, vloni stanula před soudem kvůli pronásledování a napadení bývalého přítele. K návratu na kurty ji nyní prý inspiruje otec, kterému lékaři před časem diagnostikovali rakovinu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy