Následuje
MS 2020 Německo

Bývalá wimbledonská šampionka Bartoliová má vážné zdravotní potíže

Londýn - Neznámý virus stojí za dramatickým úbytkem váhy wimbledonské vítězky z roku 2013 Marion Bartoliové. Francouzka kvůli nemoci zhubla od února 20 kilogramů a zdravotní stav jí letos nedovolil nastoupit ani na travnatých dvorcích All England Clubu k utkání tenisových legend. Při návštěvě londýnského grandslamu přiznala, že se bojí o život.

Marion Bartoliová
zdroj: AP autor: Anja Niedringhaus

Bartoliová, jež po wimbledonském triumfu ukončila kariéru, popřela, že by trpěla anorexií. Kvůli viru, pro který lékaři ani nemají jméno, může jíst jen salátové listy a okurky bez slupky. "Tohle není život. Jen přežívám," posteskla si jednatřicetiletá Francouzka v rozhovoru pro ranní show televize ITV s tím, že od příštího týdne nastoupí na kliniku.

"Můj život je jako noční můra. Nikomu bych to nepřála a stále se to zhoršuje," dodala. Kvůli přecitlivělosti na nejrůznější vnější vlivy Bartoliová nemůže používat běžnou vodu z vodovodu ani na mytí a musí používat balenou minerálku. Při používání mobilního telefonu si musí brát rukavice, protože je přecitlivělá i na elektronická zařízení.

Bartoliová se domnívá, že se virem nakazila, když během ledna a února přelétávala mezi Austrálií, New Yorkem a Indií. "Bojím se o život. Mám strach, že mi jednoho dne přestane bít srdce," řekla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy