Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Bylo mi ctí Štěpánka sledovat, chválil McEnroe skvělý zápas proti Djokovičovi

Londýn - Bojoval, padal a bavil. Radek Štěpánek se postaral o parádní představení ve Wimbledonu. Sice na konci zápasu s Novakem Djokovičem odcházel do šaten poražen, ale za svůj výkon a bojovnost si vysloužil ovace centrálního dvorce v All England Clubu vstoje a rozdával podpisy stejně jako vítězný Srb.

Radek Štěpánek v objetí s Novakem Djokovičem
zdroj: ČTK/EMPICS

"Radek si zaslouží obdiv. Na trávě hraje skvěle, rád se předvádí, výborně se pohybuje a měl jsem co dělat," složil Štěpánkovi velkou poklonu nejvýše nasazený hráč turnaje a šampion z roku 2011 Djokovič. Aby vyhrál, potřeboval tři hodiny a sedmnáct minut. Štěpánka porazil 6:4, 6:3, 6:7 a 7:6.

Zápas na centrálním kurtu nabídl divákům neobyčejnou podívanou. Štěpánek jako jeden z mála tenistů umí praktikovat útočný styl servis volej a výpady k síti dostával Djokoviče pod tlak. Český tenista se mnohokrát vrhl rybičkou po míči jako kdysi Němec Boris Becker, současný Djokovičův kouč, který pochvalně přikyvoval v hledišti.

Pětatřicetiletý Štěpánek ale dokázal s Djokovičem hrát vyrovnaně i výměny od základní čáry a vydržel fyzicky až do posledního míče. "Viděl jsem Štěpánka stokrát, ale tohle nepamatuju," ocenil trojnásobný vítěz Wimbledonu John McEnroe.

Po dvou ztracených setech se zdálo, že Štěpánek prohraje zápas ve třech. Jenomže v tie-breaku otočil z 2:5 a vynutil si další sadu. "Trochu jsem si to zkomplikoval, ale opakuji, Radek je velký bojovník a zasloužil si to," řekl Djokovič, který je se Štěpánkem kamarád a před Wimbledonem si spolu zatrénovali.

Ve čtvrtém setu nevyužil Štěpánek brejkbol na 6:5 a o osudu sady znovu rozhodl tie-break. Více štěstí v něm měl Djokovič, který zápas ukončil vítězným prohozem. Ten nejdřív vyhlásil čárový rozhodčí jako out, ale jestřábí oko ukázalo, že míč lajnu lízl.

Štěpánek se s Djokovičem po utkání objali u sítě a nezvykle se vítěz i poražený usmívali. Diváci hráčům aplaudovali vstoje a hlasitě buráceli. "Bylo ctí tenhle zápas sledovat, i když šlo jen o druhé kolo. Jestli tohle byl poslední zápas Štěpánka tady na centrálním dvorci, tak to bylo krásné loučení," prohlásil McEnroe.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články