Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Budu mít nervy i za Káju, hledí Kvitová k prvnímu zápasu

Kluž - Tenistka Petra Kvitová je pro fedcupový tým jednou velkou jistotou. A dvojnásob to platí první den. V sobotních zápasech soutěže družstev vyhrála patnáct ze svých šestnácti duelů. Dvojnásobná wimbledonská vítězka dokáže naplnit roli favoritky a porazit dvojku soupeřek, převážně papírově slabší hráčku. "Většinou jsem splnila očekávání a to je důležité," řekla světová devítka před utkáním 1. kola proti Rumunsku v Kluži.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Sama si přesně nepamatovala, jakou má sobotní bilanci. "Ale myslím, že hodně dobrou," tušila, že mockrát neprohrála. Když uslyšela, že to má 15:1, hned se ptala, s kým že prohrála. Bylo to před třemi let s Italkou Robertou Vinciovou. "A jo. Na to nerada vzpomínám," zaháněla myšlenky na tehdejší debakl týmu v Římě.

Jinak si první fedcupový den poradila třeba se Španělkou Carlou Suárezovou, Slovenkou Dominkou Cibulkovou, Srbkou Jelenou Jankovičovou, Němkou Andreou Petkovicovou či s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. "Péťa zahajovací zápasy umí. Ve Fed Cupu potvrzuje, že je skvělou hráčkou," řekl kapitán Petr Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Fed Cup: Proti Rumunkám začne Plíšková

V Kluži Kvitová nastoupí k druhé sobotní dvouhře. Proti ní se postaví Monika Niculescuová, 37. hráčka světa s čopovaným forhendem. Výrazně pozitivní statistika prvních zápasů může české tenistce dodávat klid. "Snad jo," usmála se. Trochu si přála, aby nastoupila první. Los ale rozhodl, že nejdříve půjde do boje Karolína Plíšková proti Simoně Halepové. "Je to jedno, nějak to začít musí," řekla Kvitová.

Budu muset vydržet ve výměnách, říká o Niculescuové

Nevadí jí, že neví přesný čas začátku zápasu. "Spíš ty nervy, které budu mít za Káju. Budu mít asi dvojnásobné nervy, když ji budu sledovat," řekla. V utkání s Niculescuovou se na pomalém povrchu bude muset obrnit trpělivostí. Soupeřka vyběhá hodně míčů a bude Kvitovou nutit k úderům navíc. "Budu muset vydržet ve výměnách a vybudovat si tlak. O to půjde," uvedla Kvitová.

Po bouřlivých ovacích a podpoře fanoušků v českých halách nyní budou diváci na straně soupeřek. Ve vyprodané hale Polivalenta vytvoří bouřlivou atmosféru přes sedm tisíc diváků. "Změna to bude, ale i nám přijede podpora. V zápalu boje fanoušky asi moc nebudeme vnímat a budeme se snažit urvat každý míč," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy