Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Bude Kvitová jedničkou? Wimbledon je něco speciálnějšího, říká

Londýn - Wimbledonský triumf má pro Petru Kvitovou podle jejích slov větší váhu než případná pozice světové jedničky. Tenistka se po prestižním titulu posune na čtvrtou pozici žebříčku a znovu se tak navrátila otázka, zda se někdy může stát první ženou pořadí WTA. Wimbledon je však pro Kvitovou něčím speciálnějším.

Petra Kvitová ve finále Wimbledonu
zdroj: isifa

"Pro někoho znamená post jedničky hodně. Je určitě skvělé být první na světě, já zkusím udělat vše, abych to dokázala, ale mám spíš pocit, že vyhrát grandslam, obzvlášť Wimbledon, je něco speciálnějšího," řekla Kvitová. Už jednou měla světový trůn na dosah: V roce 2011 nejdříve poprvé vyhrála na trávě ve Wimbledonu a v říjnu byla světovou dvojkou, na začátku roku 2012 ji pak dělily od prvního místa světa dvě výhry. 

"Byla jsem pozici jedničky blízko," řekla Kvitová. "Ale opravdu, myslím na vyhrané zápasy a další tituly. Samozřejmě se budu snažit, trénovat dál naplno a doufám, že mám šanci, ale teď jsem ráda, že tady sedím jako vítězka Wimbledonu."

Kvitová má druhý grandslamový titul a sedm jí chybí, aby vyrovnala rekord Navrátilové. "To opravdu není můj cíl," usmála se Kvitová. "Ani mě nenapadlo, že bych to mohla dokázat. Martina byla velká hráčka, skutečná šampionka, a pro mě je velkou ctí, že mi blahopřála, smála se a byla z mé výhry nadšená," řekla.

Dá se předpokládat, pokud Kvitová bude hrát stejně jako letos, že se dalšího vavřínu na londýnské trávě dočká. "Přijdou další," tvrdila i Navrátilová. "Vím, že tady mám skvělé výsledky, miluju to tady. Cítím se tady jako doma, ale teď na další ročníky nemyslím, chci si vychutnat, co jsem právě dokázala," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy