Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Bryanovi vypadli z US Open v 1. kole - poprvé po deseti letech

New York - Nejlepší deblisté světa Bob a Mike Bryanovi se s tenisovým US Open rozloučili překvapivě už v prvním kole, což se jim na grandslamu stalo poprvé po více než deseti letech. Americká dvojčata podlehla chorvatsko-německému páru Ivo Karlovič, Frank Moser 4:6, 6:2 a 2:6.

Mike a Bob Bryanovi
zdroj: isifa/EPA autor: John G. Mabanglo

Třiatřicetiletí Bryanovi naposledy vypadli v prvním kole grandslamu na Australian Open v roce 2001 a teď nevědí, co si mají v New Yorku počít s volným časem. "Byli jsme zvyklí hrát i druhý týden. Bude to zvláštní," poznamenal Mike, jenž na rozdíl od Boba nehraje ani smíšenou čtyřhru. Bryanovi vyhráli tři z posledních čtyř grandslamových turnajů a před dvěma měsíci ve Wimbledonu vyrovnali ziskem 11. titulu rekord v takzvané open éře.

Favorizovaní Američané si vylámali zuby na 208 cm vysokém Karlovičovi, jenž má nejtvrdší podání na okruhu, a neznámém německém veteránovi Moserovi, jenž postupem do druhého kola grandslamu vyrovnal své kariérní maximum. "Tohle byl zápas jeho života," poznamenal Bob Bryan.

Šarapovová postoupila do třetího kola

V ženské dvouhře nezaváhala jedna z favoritek Maria Šarapovová. Ruská finalistka Wimbledonu se sice v prvním kole trápila tři sety s Britkou Heather Watsonovou, ve svém druhém představení však smetla 6:1, 6:1 Bělorusku Anastasii Jakimovovou a postoupila do třetího kola.

Třetí nasazenou Šarapovovou, jež US Open před pěti lety vyhrála, nerozhodil ani pozdní začátek zápasu, který navzdory rychlému průběhu skončil až po půlnoci místního času. "Normálně jsem o půl jedenácté pod peřinou a v jedenáct už spím. Nemyslím, že bych se někdy na něco dívala o půlnoci," vysvětlovala Šarapovová na tiskové konferenci novinářům, proč vypadá ospale.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy