Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Brenda Fruhvirtová a Siniaková jsou v Římě ve druhém kole, Menšík dohrál hned na úvod

Kateřina Siniaková a sedmnáctiletá Brenda Fruhvirtová postoupily na turnaji v Římě do druhého kola. Siniaková přehrála v duelu přerušeném kvůli dešti domácí Nurii Brancacciovou 6:4, 6:2. Mladší ze sester Fruhvirtových porazila na italské antuce 3:6, 6:2 a 6:0 Američanku Taylor Townsendovou.

Kateřina Siniaková
zdroj: Reuters

Úvodní zápas ve Foro Italico naopak nezvládla její o dva roky starší sestra Linda, která podlehla 6:7, 6:3 a 2:6 Tatjaně Mariaové z Německa. V prvním kole mužského Masters vypadl osmnáctiletý Jakub Menšík po prohře 3:6 a 2:6 s Yannickem Hanfmannem z Německa.

Siniaková s Brendou Fruhvirtovou ve druhém kole doplnily přímo nasazené Markétu Vondroušovou a Lindu Noskovou. Další česká reprezentantka Barbora Krejčíková se z turnaje na poslední chvíli kvůli nemoci odhlásila. Šampionka Roland Garros z roku 2021, jež v neděli bojovala o deblový titul v Madridu, měla mít jako 25. nasazená v úvodním kole rovněž volný los. V pavouku ji nahradila Rumunka Jaqueline Cristianová.

Siniaková, jež minulý týden získala titul na turnaji nižší kategorie WTA 125 v Lleidě, neměla s hráčkou ze třetí stovky světového žebříčku větší problémy. Ačkoliv udělala pět dvojchyb a v každém setu dvakrát přišla o podání, postup si s přehledem pohlídala. Nezastavilo ji ani přerušení kvůli dešti, které přišlo za stavu 5:2 ve druhém setu. Siniaková po pauze zápas dopodávala a její další soupeřkou bude 27. nasazená Belgičanka Elise Mertensová.

Jakub Menšík
zdroj: Reuters

Menšík v prvním setu prohrával 0:2, ve druhém 1:4 a nakonec Hanfmannovi podlehl za hodinu a 28 minut. Nenavázal na vystoupení z předchozího Masters v Madridu, kde Němce v prvním kole porazil a došel do třetího kola.

První dva sety v zápase Lindy Fruhvirtové, která si místo v hlavní soutěži musela uhrát v kvalifikaci, byly přehlídkou ztracených servisů. V rozhodující sadě dvakrát zaváhala mladá Češka, a i když poté odvrátila dva mečboly, z postupu se radovala šestatřicetiletá Němka.

Přes kvalifikaci musela projít i sedmnáctiletá Brenda Fruhvirtová, ale na rozdíl od starší sestry Lindy v prvním kole nezaváhala. O 11 let starší Townsendová sice získala první set, ale pak už měla jasně navrch mladá česká hráčka.

Ve druhém setu dovolila Američance jen dva gamy a v rozhodující sadě dokonce nadělila soupeřce svého prvního "kanára" v hlavní soutěži na okruhu WTA. Ve druhém kole Brenda Fruhvirtová vyzve Soranu Cirsteaovou z Rumunska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články