Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Bouzková se znovu nedočkala turnajového titulu, v Guadalajaře podlehla Stephensové

Marie Bouzková prohrála i své třetí finále na okruhu WTA. V Guadalajaře podlehla v závěrečném utkání turnaje Američance Sloane Stephensové 5:7, 6:1, 2:6 a premiérového titulu se znovu nedočkala.

Je nám líto, video expirovalo.
Bouzková nedosáhla na titul ani v Guadalajaře, Stephensové podlehla po boji

Třiadvacetiletá česká hráčka bojovala s vítězkou US Open z roku 2017 dvě a půl hodiny. Nakonec ale odešla poražena, stejně jako loni ve finále turnaje Phillip Island Trophy v Melbourne a předloni v Monterrey.

Se Stephensovou prohrála bývalá juniorská vítězka US Open poprvé, předchozí jediný vzájemný zápas v Torontu 2019 Bouzková vyhrála.

O pět let starší Američanka, která v prvním kole vyřadila čtrnáctiletou českou debutantku na elitním okruhu Brendu Fruhvirtovou, vyhrála turnaj WTA po čtyřech letech. Pro někdejší světovou trojku je to sedmý titul v kariéře.

"Je teprve začátek sezony, takže ještě je před námi spousta tenisu, ale jsem nadšená, že jsem zase dokázala vyhrát pár zápasů za sebou, získat titul a doufám, že se od toho odrazím dál," řekla Stephensová.

Američanka vyhrála prvních šest finále, do nichž v kariéře postoupila, v dalších třech pak ale uspět nedokázala a od Turnaje mistryň 2018 si nikde o titul nezahrála.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články