Paralympijský magazín

Bouzková má formu, v americkém Lexingtonu už je ve čtvrtfinále

Úspěšné tažení Marie Bouzkové na turnaji WTA v Lexingtonu pokračuje. Po vítězství nad třetí nasazenou Britkou Johannou Kontaovou porazila ve druhém kole Annu Blinkovovou z Ruska 6:4, 6:2. O postup mezi kvarteto nejlepších se utká s vítězkou zápasu mezi šestou nasazenou Polkou Magdou Linetteovou a domácí Jennifer Bradyovou.

Tenistka Marie Bouzková
zdroj: ČTK/EFE autor: Miguel Sierra

Dvaadvacetiletá Bouzková, která v Lexingtonu zahájila ostrou přípravu na US Open po koronavirové pauze, vstoupila do duelu soustředěně a i díky chybám soupeřky rychle vedla 4:0. Za stavu 5:2 sice nedokázala úvodní set dopodávat, když neproměnila dva setboly, o dva gemy později ale třetí šanci využila.

Druhý set nabídl vyrovnaný souboj do stavu 2:2. Poté Bouzková, finalistka březnového turnaje v Monterrey, sebrala soupeřce dvakrát podání a zápas po necelé hodině a tři čtvrtě ukončila, když doběhla "kraťas" Blinkovové.

Tenisový turnaj žen v Lexingtonu v USA (tvrdý povrch):

Dvouhra - 2. kolo: Bouzková (ČR) - Blinkovová (Rus.) 6:4, 6:2, Džabúrová (8-Tun.) - Govorcovová (Běl.) 3:6, 6:2, 6:4.