Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Boj tenistů o udržení zahájí Štěpánek proti Ungurovi

Bukurešť - S oběma uzdravenými hvězdami Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem budou bojovat tenisté o udržení ve Světové skupině Davisova poháru. Zápas proti Rumunsku zahájí Štěpánek duelem s Adrianem Ungurem, v druhé páteční dvouhře v Bukurešti nastoupí Berdych proti Victoru Crivoiovi. Český kapitán Jaroslav Navrátil nakonec mohl postavit nejsilnější sestavu, ač dlouho nebylo jisté, zda Berdych a Štěpánek budou v pořádku. Oba totiž nedohráli před čtrnácti dny zápasy grandslamového US Open a léčili zraněná ramena.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/AP autor: Julio Cortez

"Jsem velice rád, že kluci jsou zdravotně v pořádku a budeme hrát s prvníma dvěma hráči. Rozhodlo se to po středečních trénincích, oba naplno trénovali a jsou stoprocentně připraveni k zápasu," řekl Navrátil. Naopak Rumunům chybí v sestavě osmasedmdesátý hráč světa Victor Hanescu, který se z reprezentace omluvil a hrál místo baráže challenger ve Štětíně.

Do čtyřhry český kapitán nahlásil zbylé dva členy českého týmu Lukáše Rosola s Janem Hájkem, ale nastoupit by měli Berdych se Štěpánkem. Rumunský kapitán Andrei Pavel do čtyřhry nominoval Horiu Tecaua a Mariuse Copila. S Rumunskem se tenisté naposledy utkali před deseti lety a v Prostějově zvítězili 3:2. Celkově vede Československo a nástupnická ČR 3:1 na zápasy.

Tenisty poslala do boje o záchranu porážka v únorovém prvním kole v Ostravě, kde domácí prohráli 2:3 s Kazachstánem. O udržení ve Světové skupině Češi naposledy úspěšně bojovali v roce 2007 v domácím duelu proti Švýcarsku s tehdejší světovou jedničkou Rogerem Federerem. Za 30 let sestoupil český tým pouze jednou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy