MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Birnerová si může v Taškentu vyrovnat osobní maximum

Taškent – Česká tenistka Eva Birnerová postoupila na turnaji v uzbeckém Taškentu do semifinále, kde loni dosáhla finálovou účastí největšího úspěchu své kariéry ve dvouhře.  Česká hráčka dnes porazila nasazenou Rumunku Alexandru Cadantuovou 6:3, 4:6, 6:2. V souboji o finále se Birnerová utká s teprve šestnáctiletou Chorvatkou Donnou Vekičovou.

Eva Birnerová
zdroj: protenis.cz autor: Lukáš Březina

Birnerová, které patří v pořadí WTA 133. místo, udolala Cadantuovou za dvě hodiny a deset minut. Proti soupeřce, která je ve světovém žebříčku o 48 příček výše, ovládla první a třetí set. Nezvládla jen druhou sadu, která byla festivalem prohraných podání. Birnerová si udržela jen první servis, pak ho čtyřikrát ztratila. Rumunce sebrala podání v tomto setu třikrát a celkově sedmkrát.

V semifinálovém zápase proti Vekičové bude Birnerová favoritkou. Chorvatka figuruje ve světovém žebříčku až na 183. místě, do hlavní soutěže v Taškentu se dostala z kvalifikace. Ve čtvrtfinále vyřadila nasazenou šestku Bojanu Jovanovskou ze Srbska.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří turnajová dvojka Polka Urszula Radwaňská a Rumunka Irina-Camelia Beguová.