SP Brazílie

Berlínská exhibice Kvitové sedí. I na druhém turnaji si zahraje finále

V pátek na exhibičním turnaji v Berlíně ve finále prohrála, v neděli bude mít ale šanci na reparát. Petra Kvitová i v druhém podniku v hlavním německém městě hraném v hangáru bývalého letiště Tempelhof postoupila až do boje o titul, když domácí Andreu Petkovicovou porazila v semifinálovém střetnutí 3:6, 6:4, 10:5.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Andreas Gora

Soupeřkou Kvitové ve finále mohla být opět Elina Svitolinová, jenže Ukrajinka podlehla v druhém semifinále jednoznačně 1:6, 1:6 Lotyšce Anastasiji Sevastovové.

Světová dvanáctka Kvitová sice hned na úvod prolomila soupeřčino podání, ale poté prohrála čtyři hry v řadě a první set už nezachránila. Ve druhém vedla Češka 3:0, ale Petkovicová se nevzdala a vyrovnala na 4:4. V desátém gemu získala Kvitová třetí brejk v utkání a tím i celou druhou sadu.

V rozhodujícím setu měla dvojnásobná wimbledonská šampionka od počátku navrch a po necelé hodině a půl proměnila první mečbol. Petkovicovou, jíž na žebříčku patří 87. místo, porazila v Berlíně po úspěchu na trávě i podruhé.