Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví: M ČR ve skocích, Praha - Velká Chuchle

Berdychova pařížská cesta skončila v semifinále s Raonicem

Paříž - Tomáš Berdych na turnaji Masters v Paříži šestou finálovou účast v sezoně nevybojoval. Pátý hráč žebříčku ATP prohrál semifinálový duel s kanadským hráčem Milosem Raonice 3:6, 6:3 a 5:7. Náš web nabídl z utkání podrobnou on-line reportáž.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Jacques Brinon

Berdych, který v hale Bercy slavil v roce 2005 druhý triumf v kariéře, nezvládl v semifinálové bitvě servisů s Raonicem poslední game před případným rozhodujícím tie-breakem. Za stavu 1:1 na sety a 5:6 ve třetím udělal při podání dvě dvojchyby a dvě nevynucené chyby. Frustrovaný po ztrátě vyrovnaného duelu pak jedinou ranou o zem zničil svoji raketu.

"Není moc co říci, zkrátka jsem úplně zkazil poslední hru. Byl to můj nejhorší game v turnaji. To byl jediný rozdíl v utkání, které tak skončilo trpce," řekl Berdych. "Jsou dny jako ten dnešní, kdy všechno daří a najednou je všechno pryč," doplnil.

Devětadvacetiletý Berdych přesto může z Paříže odjet spokojen. Postupem do semifinále si zajistil start na Turnaji mistrů v Londýně. Nyní má týden volna. Závěrečný podnik sezony, který bude rozlosován v pondělí, začne v neděli 9. listopadu.

Raonic se v pařížském finále utká s obhájcem titulu a světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Srb zvládl bez problémů duel s Japoncem Keiem Nišikorim, s nímž prohrál letos v semifinále US Open, a má šanci získat čtvrtou letošní trofej z Masters.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,452.415 eur):

Dvouhra - semifinále: Raonic (7-Kan.) - Berdych (5-ČR) 6:3, 3:6, 7:5, Djokovič (1-Srb.) - Nišikori (6-Jap.) 6:2, 6:3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy