Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim

Berdych zůstal krok od dokonalého návratu. Ve finále v Dauhá padl s Bautistou

Povedený návrat na kurtypo zranění zad třešničkou v podobě titulu nezakončil. Tomáš Berdych z finálového utkání na turnaji v Dauhá odešel jako poražený. Nad jeho síly byl Španěl Roberto Bautista, jemuž podlehl ve třech setech 4:6, 6:3 a 3:6 po téměř dvouhodinovém boji.

Tomáš Berdych
zdroj: REUTERS autor: Ibraheem Al Omari

Berdych dostal do soutěže v Dauhá divokou kartu a hrál první turnaj od loňského června. Někdejší čtvrtý hráč světa léčil záda a v žebříčku klesl až na 71. místo, z kterého by se měl v novém vydání posunout na 57. příčku.

"Byl to skvělý týden, mám z něj radost. Těch šest měsíců bylo dlouhých, ale uteklo to a jsem rád, že jsem začal sezonu finále," řekl Berdych na kurtu.

Ve finále katarského turnaje dopadl třiatřicetiletý Berdych stejně jako v roce 2015, kdy nestačil na jiného Španěla Davida Ferrera. Naposledy slavil Berdych titul předloni v říjnu v čínském Šen-čenu, kde do své sbírky přidal třináctou trofej.

Je nám líto, video expirovalo.
Berdych v Dauhá nestačil na Bautistu

Každý set rozhodl jediný brejk. V prvním setu ztratil podání Berdych, a to v sedmé hře, kterou začal neúspěšnými voleji na síti. V závěru sady odvrátil při svém servisu tři brejkboly, ale o hru později při čtvrtém setbolu poslal míč za základní čáru.

Ve druhém setu se prosadil český hráč díky tradiční zbrani, kterou je jeho drtivý forhend, a rovněž častějším výpadům k síti. Právě po jednom z úspěšných volejů proměnil brejkbol na 3:1, pak si podržel servis a set ukončil forhendem.

V rozhodující sadě si ale český tenista ve čtvrté hře vybral slabší chvilku. Udělal dvě dvojchyby a po bekhendu do sítě prohrával 1:3. Zbraně nesložil, odvrátil tři brejkboly na 1:5 a měl dvě šance dostat se zpět do hry, ale proti byla mimo jiné i páska, která vychýlila vítězný úder do autu. Berdych se pak jen s úsměvem otočil na manželku Ester. V závěrečné hře už nedokázal Bautistu v cestě za triumfem zastavit.

"Bylo to mé druhé finále tady a zdejší trofej je nádherná," řekl Berdych a se zalíbením se zadíval na pohár pro vítěze se zlatým sokolem. "Kdo ví, kolik sezon ve své kariéře přidám, třeba přijedu za rok."

Berdych, který si zhoršil finálovou bilanci na 13:19, se tak nestal druhým českým vítězem v Dauhá. Tím jediným zůstal bývalý druhý hráč světa Petr Korda z let 1996 a 1998.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy