BBV po 25 letech

Berdych vypadl v Římě už v 1. kole

Řím - Tenista Tomáš Berdych se rozloučil s turnajem série Masters už v prvním kole. Šestadvacátý hráč světa nevyužil v dnešním utkání proti Mishovi Zverevovi z Německa, jenž je v žebříčku o 50 míst níž, dva mečboly a prohrál 6:4, 2:6 a 5:7. Program v Římě výrazně narušil déšť a nevyhnul se ani Berdychovu zápasu. V rozhodujícím setu třiadvacetiletý český hráč prohrával už 1:4, nicméně dokázal vývoj otočit a za stavu 5:4 si vypracoval při svém podání dva mečboly. Ty však o dva roky mladší rodák z Moskvy odvrátil, sebral Berdychovi servis a dostal se do vedení 6:5.

V ten moment začalo v italské metropoli znovu pršet a pauza se protáhla na více než hodinu. V dohrávce si mohl Berdych vynutit tie-break, ale za pět minut prohrál pošesté v utkání své podání, a tím i zápas.

V pavouku dvouhry tak v Římě z českých tenistů zůstal jen Radek Štěpánek, jenž rozehrál duel prvního kola s Francouzem Florentem Serrou. Zápas byl kvůli tmě přerušen za stavu 6:5 a 15:0 pro Serru při Štěpánkově podání.