Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Berdych vypadl na Australian Open ve druhém kole

Melbourne - Český tenista Tomáš Berdych skončil na Australian Open nečekaně již ve druhém kole. Jednadvacátý nasazený hráč prohrál s Jevgenijem Koroljovem z Kazachstánu, bratrancem bývalé ruské tenistky Anny Kurnikovové, po třech setech 4:6, 4:6 a 5:7. Z pětice zástupců českého tenisu dnes v Melbourne postoupila pouze Iveta Benešová v dohrávce prvního kola, stejně jako Berdych vypadly Lucie Hradecká, Sandra Záhlavová a Barbora Záhlavová-Strýcová.

Berdych se nemohl opřít o svoji základní zbraň, o podání, které v utkání ztratil celkem sedmkrát. Úspěšnost jeho prvního podání dosáhla jen 51 procent. Naděje na zvrat mohla svitnout ve třetím setu, kdy vedl 5:4 a podával, ale nedokázal sadu ukončit. O tři gamy později ještě odvrátil tři mečboly a vyrovnal z 0:40 na shodu, jenomže podání nakonec neudržel a za dvě hodiny a jednadvacet minut prohrál.

Skončily také Hradecká a Záhlavová

Do druhého kola postoupila tenistka Iveta Benešová, která si poradila s Chang Kai-chen z Tchaj-wanu 7:5, 6:2. Příští soupeřkou Benešové bude devátá nasazená Vera Zvonarovová z Ruska. 

S turnajem se v prvním kole rozloučila Lucie Hradecká, která sice vyhrála v souboji s Šahar Peerovou z Izraele první set 7:6, ale další dva tratila 2:6 a 1:6. A v boji o postup už do třetího kola prohrála Sandra Záhlavová s Francouzkou Marion Bartoliovou dvakrát 4:6. Turnaj skončil také pro Barboru Záhlavovou-Strýcovou, nad jejíž síly byla světová dvojka Dinara Safinová z Ruska. Česká hráčka, která v prvním kole sehrála dvoudenní rekordně dlouhý duel s jinou Ruskou Reginou Kulikovovou, loňské finalistce Australian Open ve 2. kole podlehla za hodinu a půl 3:6 a 4:6.


Heninová si poradila s Dementěvovou

Hned ve druhém kole čekal náročný test jinou slavnou Belgičanku Justine Heninovou, jež se k tenisu vrátila letos. Vítězka tohoto turnaje z roku 2004 porazila v téměř tříhodinové bitvě 7:5 a 7:6 pátou nasazenou Rusku Jelenu Dementěvovou, která v generálce na Australian Open získala titul v Sydney. 

Mezi muži nezaváhal obhájce titulu Rafael Nadal ze Španělska, jenž povolil v každém setu mladému Slovákovi Lukáši Lackovi jen dvě hry. Problémy neměl ani potenciální Nadalův soupeř pro čtvrtfinále Andy Murray z Británie, který porazil 6:1, 6:4 a 6:3 Marka Gicquela z Francie. Mnohem těžší práci měl argentinský vítěz US Open Juan Martín del Potro s Američanem Jamesem Blakem. Čtvrtý nasazený hráč postoupil po výhře 6:4, 6:7, 5:7, 6:3 a 10:8, utkání trvalo čtyři a čtvrt hodiny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy