Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Berdych vynechá turnaj v Halle

Prostějov - Necelých osmnáct hodin po skončení tuhé semifinálové bitvy na Roland Garros se Švédem Robinem Söderlingem dorazil tenista Tomáš Berdych na závěr challengeru v Prostějově. Na Hané se dnes objevil díky tomu, že pro něj pořadatelé poslali soukromé letadlo. Berdych po úspěšném vystoupení v Paříži změnil plány. V příštím týdnu měl zahájit v německém Halle travnatou sezonu, ale účast na turnaji odřekl.

"Nebylo by správné rozhodnutí startovat bez přípravy a odpočinku hned na tomto turnaji. Nechci nosit svou kůži lacino na trh. Potřebuji dostat znovu zápasovou chuť. Pojedu rovnou do Wimbledonu," řekl Berdych, který v roce 2007 turnaj v Halle vyhrál. V minulých dvou letech tam však vypadl vždy ve druhém kole.

Den po pětisetové porážce se Söderlingem měl Berdych ze svého pařížského vystoupení stále smíšené pocity. "S odstupem času to bude lepší. Více si uvědomím celkový výsledek a všechny vyhrané zápasy. Nyní stále převažuje zklamání z prohraného semifinále. Přece jen finále by bylo ještě o kousek hezčí. Přitom jsem měl velkou šanci hrát o celkové vítězství," posteskl si Berdych, jenž mohl být prvním českým finalistou grandslamového turnaje od triumfu Petra Kordy na Australian Open v roce 1998. Za účast v semifinále inkasoval prémii 280 000 eur (asi 7,2 milionu korun).

Je nám líto, video expirovalo.
Berdycha přivítali v Prostějově

Do semifinále nastoupil s taktikou držet míč ve hře co nejdéle. "I když Söderling do utkání vlétl hodně zostra a já se hlavně bránil, šance pořád byla. Postupně jsem se snažil přehrát ho větší aktivitou. Hned to bylo vidět ve dvou vítězných setech za sebou," konstatoval český hráč, po jehož dvou vyhraných setech Söderling znervózněl.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy