Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Berdych ve finále turnaje v Miami na Roddicka nestačil

Miami - Tenista Tomáš Berdych na titul z turnaje série Masters v Miami nedosáhl. V dnešním finále podlehl bývalé světové jedničce Američanovi Andymu Roddickovi 5:7 a 4:6. Berdych se navzdory porážce zásluhou zisku 600 bodů posune v pořadí ATP před Radka Štěpánka a stane se českou jedničkou. Na bankovní konto si připíše 295 500 dolarů (asi 5,5 milionu korun). Jeho největším úspěchem zůstává triumf na Masters v Paříži před pěti lety.

Roddick triumfoval v Miami podruhé v kariéře, inkasoval prémii 605 500 dolarů (11,3 milionu korun) a rovných 1 000 bodů do světového žebříčku. Přemožitele v Key Biscayne nenašel již před šesti lety. Celkem získal 29. titul v kariéře, zatímco Berdych jich má na kontě stále pět.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí, který na turnaji porazil mimo jiné světovou jedničku Rogera Federera, začal finálový souboj jistě a při svém servisu Roddickovi nedával šanci na brejk. Když se pak dostal do hry při soupeřově podání, ale i zásluhou povedených lobů, bodoval. Ovšem Roddick si vždy v krizových momentech pomohl dělovým servisem a bez problémů si podání udržel.

Vyrovnaný průběh hry trval až do stavu 5:5. Pak Berdych začal chybovat a potvrdil, že proti Roddickovi nezvládá koncovky setů. Američan nejprve prorazil českému daviscupovému reprezentantovi podání a pak sám set ukončil. Berdycha to poznamenalo a hned na úvod druhé sady daroval soupeři servis. Poté sice hru opticky srovnal, ovšem výborně servírující Roddick mu nedal šanci na návrat do utkání, když za celý zápas nemusel čelit jedinému brejkbolu. Dva mečboly při vlastním podání Berdych ještě odvrátil, ten třetí však už Roddick proměnil a vyhrál 6:4. 

Již tak nepříznivou bilanci s Roddickem si Berdych pohoršil na šest porážek a dvě vítězství. S osmým tenistou světa prohrál poslední čtyři vzájemné zápasy, z toho tři letos - před Miami i v lednu v Brisbane a v únoru v San Jose.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: J Pat Carter
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy