Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Berdych v Šanghaji přehrál Štěpánka

Šanghaj - Souboj nejlepších českých tenistů v Šanghaji vyhrál Tomáš Berdych. Sedmý hráč světa porazil Radka Štěpánka 6:4, 6:3 a postoupil do třetího kola. Šestadvacetiletý Berdych svého staršího kolegu z daviscupové reprezentace zdolal za hodinu a 18 minut. O postup do čtvrtfinále se šestý nasazený hráč utká s 28. tenistou světa Španělem Felicianem Lópezem, s nímž má vyrovnanou bilanci 3:3. V posledním vzájemném utkání loni na antuce v Monte Carlu vyhrál Berdych hladce ve dvou setech.

Tomáš Berdych
zdroj: ISIFA/EPA

Vítěz nedávného turnaje v Pekingu Berdych se díky druhému vítězství nad dvaatřicetiletým Štěpánkem v kariéře opět přiblížil účasti na Turnaji mistrů. V pořadí letošního roku se posune na šesté místo před Američana Mardyho Fishe, který v Číně neprošel přes druhé kolo. Závěrečného podniku sezony se zúčastní nejlepších osm hráčů žebříčku.

Překvapivě už po svém prvním vystoupení v Šanghaji v soutěži skončil Francouz Jo-Wilfried Tsonga. Čtvrtý nasazený hráč, který minulý týden nestačil v semifinále v Pekingu na Berdycha, prohrál s Japoncem Keienm Nišikorim ve třech setech.

"Byl dneska zkrátka lepší," komentoval porážku se 47. hráčem světa Tsonga, jehož vyřazení nahrálo Berdychovi v boji o účast na Turnaji mistrů. Před podnikem v Šanghaji byl Tsonga v letošním pořadí osmý o 70 bodů za českou jedničkou. Devátý Španěl Nicolás Almagro na něj ztrácel 500 bodů, na rozdíl od Francouze však prošel do třetího kola. "Mám na své soupeře nahráno, takže jsem zatím v klidu. Odpočinu si a příště se kvalifikuji," prohlásil Tsonga.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy