Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Berdych: Tak špatné kurty jsem tady za dvanáct let nezažil

Paříž - Podvanácté hraje Tomáš Berdych tenisové French Open a nikdy podle svých slov nezažil v areálu Rolanda Garrose horší kurty. Organizátoři letos přisypali na dvorce více antuky a vyměnili i míče, které méně létají. Berdych stejně jako další musel povolit výplet.

Tomáš Berdych na French Open
zdroj: ČTK/ABACA autor: Dubreuil Corinne

Větší množství antuky na dvorcích komentoval Berdych už před turnajem, ale bylo mu řečeno, že na zápasy bude "drtě" ubývat. "Ale neubývá," řekl po výhře ve 3. kole nad domácím Benoitem Pairem 6:1, 6:7, 6:3 a 6:4. V utkání občas podklouzl a směrem ke své lavičce gestikuloval, jak moc je na kurtu antuky.

"Jezdím sem dvanáct let a letos jsou kurty suverénně nejhorší, co tu kdy byly," řekl čtvrtý hráč světa. "Vždycky to tady byla vizitka, že to byly nejlepší antukový kurty. Letos je to totálně něco jiného. Nevím, co je za tou myšlenkou. Není to vůbec ideální, ale zatím jsem se s tím srovnal dostatečně. Musím vzít to, co tady připravili a bojovat s tím dál," řekl devětadvacetiletý hráč.

Při své výšce si musí dát Berdych větší pozor při startech po míči. "Víc to klouže. Není to dobrý. Musím se prostě snažit o to, aby víc běhal soupeř," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Berdych polkl sporný výrok sudího v utkání s Pairem

Podobně nepříjemná změna se týká míčů. Petra Kvitová i Lucie Šafářová se shodly, že míče jsou "tupé" a musely povolit výplety. Berdych udělal to samé. "O čtyři kila oproti předešlému turnaji," podotkl. "To jen dokresluje, jak je tenis náročný. Je třeba reagovat na veškeré podmínky a podněty."

Doufá, že se s podmínkami vypořádá i v nedělním osmifinále. Jeho soupeřem bude další Francouz Jo-Wilfried Tsonga. "Záleží, co ty míče, kdo v tom bude silnější, kdo se s tím líp popere. Je to do každého zápasu úplně neznámá, podmínky jsou jiné než kdekoli jinde, a je třeba čekat na danou situaci, která na kurtu nastane."

S Tsongou to nebude jiné

Tsongu porazil nedávno na antuce v Madridu a i tentokrát se bude snažit držet patnáctého hráče světa, se kterým má pozitivní bilanci 6:2, daleko za základní čárou. "To je hlavní, to si myslím, že je cesta k úspěchu," řekl Berdych.

Po duelech s Radkem Štěpánem a Pairem, v kterých čelil nespočtu kraťasů, čopů a úderů, jež ho měly vyvést z rytmu, ho s Tsongou čeká víc klasických výměn. "S ním to taky není nic jednoduchého. Nepouští se do dlouhých výměn, ale není to nic, co jsem měl v posledních dvou zápasech, v kterých každý míč letěl jinak. Ale to je na tom hezké, že je každý soupeř jiný," řekl Berdych.

Ve třetím kole měl zatejpovaná záda. O žádný problém prý nejde. "Je to prevence. I kvůli těm nepravidelným odskokům, kdy se musím u úderů víc kroutit. Není to nic, co by mě mělo omezovat," ujistil Berdych.

V duelu s Tsongou se nejspíše poprvé "podívá" na centrkurt. Fakt, že tam v minulých třech kolech coby čtvrtý nasazený ještě nehrál, Berdycha nijak netrápil. "Tady to ani není reálné. Oni tady mají spoustu Francouzů, na to si potrpí a dodržují, já jsem s tím moc nepočítal. Není to nic překvapivého, na co bych měl nadávat. To není potřeba. Důležité je vyhrávat, a je jedno na jakém kurtu," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy