Následuje
SP Česko

Berdych spolupracuje s Ljubičičem a bude hrát v Queen's Clubu

Londýn - Tenista Tomáš Berdych spolupracuje od začátku roku s Ivanem Ljubičičem z Chorvatska, který je jeho novým manažerem pro zahraniční záležitosti. I na radu bývalé světové trojky se Berdych letos po osmi letech objeví v přípravě na Wimbledon v Queens Clubu. Šestý hráč světa Berdych je nadále hráčem Prostějova a zastupuje ho agentura Česká sportovní, Ljubičič převzal mezinárodní agendu od tenisové agentury IMG.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Aaron Favila

V posledních dvou letech začínal Berdych na trávě v německém Halle, ale loni se mu nedařilo - ve Wimbledonu i na olympiádě vypadl v 1. kole. A právě na radu Ljubičiče bude Berdych hrát letos v Queens Clubu. "Bude výhodou být brzy v Londýně a zvykat si na trávu. To přesně před Wimbledonem potřebuju," řekl Berdych, wimbledonský finalista z roku 2010. V Queens Clubu se v minulosti objevil svěřenec kouče Tomáše Krupy jednou a v roce 2005 prohrál v 1. kole.

Ivan Ljubičič: "Předtím hrál Berdych v Queen's jenom jednou a to potřeboval změnit. Cestování je unavující. A pokud si hráč zvykne na londýnskou trávu, a Queen's Club je blízko Wimbledonu, je to dobře. Myslím, že to je ta nejlepší příprava."

Sedmadvacetiletý Berdych doufá, že by mohl brzy navázat na rok 2010 a své jediné grandslamové finále v kariéře. "Zkušenost to byla úžasná. Ukázalo mi to, že jsem schopen hrát dva týdny velmi dobře," řekl Berdych, který tehdy porazil Švýcara Rogera Federera i Srba Novaka Djokoviče a prohrál až v boji o titul se Španělem Rafaelem Nadalem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy