Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Berdych sezonu titulem nezahájí, v Dauhá ve finále prohrál s Ferrerem

Dauhá – Na zisk jedenáctého titulu v kariéře si ještě Tomáš Berdych bude muset počkat. Sedmý hráč světa nestačil ve finále v katarském Dauhá na Davida Ferrera a se Španělem prohrál za hodinu a půl po setech 4:6 a 5:7.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Osama Faisal

"Na jedné straně jsem samozřejmě zklamaný z prohry ve finále. Nezahrál jsem, jak jsem potřeboval," řekl Berdych. "Na druhou stranu mám za sebou velice solidní týden a několik dobrý zápasů a dobrý start sezony."

Berdych cestou do finále neztratil ani jednou servis, což se změnilo hned po první hře finálového duelu. Před zraky bývalého anglického fotbalisty Davida Beckhama v hledišti přišel v prvním setu o podání znovu v páté hře. Sám uspěl jen jednou a set ztratil.

I do druhého setu vstoupil Berdych ztrátou podání, kterou ale vzápětí smazal. Vyrovnal hru, hrál aktivně, snažil se o vítězné míče i chodit k síti.

Šanci prodloužit zápas si vypracoval za stavu 5:4, ale ani jeden ze tří setbolů při Ferrerově podání nevyužil. Dvakrát zkazil bekhendový úder a potřetí skončil pokus o zkrácení v síti.

Za stavu 5:5 Berdych po chybách počtvrté v utkání neudržel servis a Ferrer vzápětí čistou hrou stvrdil své vítězství a zisk 22. titulu ve dvouhře.

Devětadvacetiletý sedmý hráč světa Berdych prohrál s Ferrerem poosmé z třinácti vzájemných zápasů. Zároveň si zhoršil finálovou bilanci na 10:15. Poprvé Berdych prohrál pod vedením nového trenéra Daniela Vallverdua z Venezuely, který koncem minulého roku nahradil Tomáše Krupu.

"Jsem rád, že jsem dokázal věci, na kterých jsme pracovali v tréninku, v tak krátké době přenést do hry na kurtu," pochvaloval si Berdych na tiskové konferenci po páteční semifinálové výhře bez bližší specifikace novinek v jeho hře.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,221.320 dolarů):

Dvouhra - finále: Ferrer (4-Šp.) - Berdych (3-ČR) 6:4, 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy