Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Berdych se probojoval do čtvrtfinále, zahraje si s Djokovičem

Toronto – Na rozdíl od českých tenistek, které už jsou v paralelně hraném montrealském turnaji ze hry, pokračuje Tomáš Berdych v dobrých výkonech. Český hráč vyřadil ve třetím kole Ryana Harrisona 6:4, 6:7, 6:4 a ve čtvrtfinále si zahraje s Novakem Djokovičem. Ten z turnaje vyřadil Radka Štěpánka 6:2 a 6:4. 

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Berdych postoupil do čtvrtfinále Rogers Cup počtvrté v kariéře a poprvé po pěti letech. V utkání s hráčem z kvalifikace Harrisonem si pomohl 19 esy a v dvouhodinovém duelu povolil soupeři jen jeden brejkbol.

Sedmatřicetiletý Štěpánek prohrál s favorizovaným Djokovičem jasně první set, ale na úvod druhého vzal favoritovi servis a vedl 2:0. Srb ale získal brejk rychle zpět, zvítězil za hodinu a půl a českého veterána zdolal podvanácté v kariéře.

Berdych s Djokovičem prohrál 24 z 26 vzájemných zápasů a už jedenáctkrát v řadě. Letos na srbského tenistu nestačil už třikrát, naposledy na Roland Garros.

Tenisový turnaj mužů v Torontu (tvrdý povrch, dotace 4 691 730 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo: Berdych (5) - Harrison (USA) 6:4, 6:7 (2:7), 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Štěpánek 6:2, 6:4, Raonic (4-Kan.) - Donaldson (USA) 6:2, 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy