Následuje
Speciál

Berdych se před US Open šetří, bude nasazenou pětkou

Winston-Salem (USA) - Tomáš Berdych se kvůli problémům s ramenem odhlásil z turnaje ve Winston-Salemu, kde měl být nasazenou jedničkou. Na US Open, jež začíná za týden v pondělí, by ale měl být v pořádku a bude startovat jako turnajová pětka.

Nespokojený Tomáš Berdych
zdroj: AP autor: Sang Tan

"Po poradě s doktorem nad mým ramenem jsem se raději z turnaje ve Winston-Salemu odhlásil... Doufám, že budu v pořádku na US Open," uvedl Berdych, který pro start v Severní Karolíně dostal divokou kartu od pořadatelů.

Berdych minulý týden odehrál vydařený turnaj série Masters v Cincinnati. Vyřadil wimbledonského vítěze Andyho Murrayho a v semifinále vypadl po boji s pozdějším vítězem Rafaelem Nadalem. I díky tomu se v novém vydání žebříčku posunul na páté místo, což je jeho maximum v kariéře.

Spolu s Berdychem se z turnaje odhlásil také jeho vítěz z minulých dvou let John Isner. Osmadvacetiletý Američan, jenž loni ve finále svého domovského turnaje porazil právě Berdycha, se omluvil kvůli zranění kyčle. Isner v Cincinnati došel ještě o kolo dál než Berdych a podlehl Nadalovi v boji o titul.

Pořadí nasazených hráčů na US Open vede Srb Novak Djokovič před Španělem Rafaelem Nadalem a obhájcem titulu Andym Murraym. Před Berdychem je ještě další španělský hráč David Ferrer.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy