Následuje
Branky, body, vteřiny

Berdych se opřel o servis a přes Isnera přešel do čtvrtfinále

Miami (USA) - Tomáš Berdych si stejně jako loni zahraje na turnaji série Masters v Miami čtvrtfinále. Sedmý nasazený mezi osmičku nejlepších postoupil po výhře v osmifinále nad domácím Američanem Johnem Isnerem 6:3 a 7:5. V duelu o semifinále Berdycha čeká Ukrajinec Alexandr Dolgopolov.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Kathy Willens

Berdych se v utkání s Isnerem mohl spolehnout na pevné podání, o které ani jednou nepřišel. Čelil jen dvěma brejkbolům a oba v osmé hře druhé sady odvrátil. Sám vzal soupeři servis dvakrát a po devadesáti minutách zápas ukončil.

Dolgopolova (23. ATP), který v osmifinále vyřadil vítěze Australian Open Stanislase Wawrinku, Berdych porazil ve všech třech předešlých vzájemných zápasech.

Kvůli podezřelému batohu byl areál hodinu uzavřen

Atmosféru v tenisovém areálu mírně rozvířil incident s podezřelým batohem. Americká policie kvůli němu na hodinu kurty uzavřela. Pyrotechnici při prozkoumávání zavazadla zakázali fanouškům vstup i odchod a přerušili dopravu v okolí.

Dění v areálu i přes napjatou situaci pokračovalo. Své čtvrtfinále tak na centrálním kurtu dohrála domácí Serena Williamsová, která si poradila s Němkou Angelique Kerberovou. "Ano, byla tam hrozba bombového útoku, areál byl uzavřen, ale víc o tom nevím. Je to děsivé," řekla po vítězství dvakrát 6:2 světová jednička Williamsová.

Podle plánu se dohrál i plánovaný závěrečný duel večera mezi prvním hráčem žebříčku ATP Rafaelem Nadalem a Italem Fabiem Fogninim. Policie odvolala všechna opatření během rozcvičky před utkáním, španělský favorit pak ve 4. kole také zvítězil v poměru dvakrát 6:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy