BBV po 25 letech

Berdych přešel v Šanghaji přes Karloviče do čtvrtfinále

Šanghaj - Tenista Tomáš Berdych postoupil v Šanghaji do čtvrtfinále a znovu zvýšil své naděje na účast na Turnaji mistrů v Londýně. Šestý nasazený hráč čínského turnaje série Masters porazil nebezpečného chorvatského ranaře Iva Karloviče 6:3, 6:4 a jeho příštím soupeřem bude Francouz Gilles Simon.

Tomáš Berdych
zdroj: AP autor: Liu Jianmin

Berdych nepovolil Karlovičovi žádný brejkbol a sám mu vzal v každém setu jednou servis. Chorvat sice nastřílel 19 es, ale český hráč získal většinu výměn od základní čáry a udělal jen osm nevynucených chyb. Zápas Berdych ukončil za hodinu a čtyři minuty vítězným forhendem na lajnu, který stvrdilo i "jestřábí oko".

Devětadvacetiletý Berdych zdolal o šest let staršího Karloviče poprvé po více než třech letech a vzájemnou bilanci upravil na tři výhry a čtyři porážky. V boji o semifinále čeká Berdycha další soupeř, s kterým má nepříznivý poměr zápasů. Se Simonem, 29. hráčem světa, se střetl osmkrát a pět zápasů prohrál, z toho čtyřikrát na tvrdém povrchu. Poslední duel ale loni v Bangkoku vyhrál.