Evropská a Konferenční liga UEFA

Berdych postoupil v Dubaji do druhého kola, čeká ho přemožitel Veselého

Tomáš Berdych si v prvním kole turnaje v Dubaji poradil 6:4, 4:6 a 7:6 s Iljou Ivaškou z Běloruska. Jeho dalším soupeřem bude třináctý hráč světa Borna Čorič. Chorvatský tenista zdolal 7:5, 3:6 a 7:6 Jiřího Veselého, který se do hlavní soutěže dostal až jako náhradník. S Čoričem má Berdych stoprocentní bilanci, ve třech zápasech ztratil jediný set.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Berdych sice poměrně hladce získal první set, pak se ale na vítězství nad Ivaškou nečekaně nadřel.

Běloruský hráč ve druhé sadě vyrovnal a dvojnásobnému finalistovi turnaje v Dubaji poté vzdoroval až do tie-breaku.

V něm se český tenista ujal vedení 3:1, a i když následně při soupeřově servisu nevyužil dva mečboly, dotáhl zápas do vítězného konce.

Čorič porazil rovněž až v rozhodujícím tie-breaku Veselého, který se po neúspěšné kvalifikaci dostal do hlavní soutěže jako náhradník za zraněného Michaila Kukuškina z Kazachstánu. K postupu do druhého kola mu nepomohlo ani 12 es.