BBV po 25 letech

Berdych postoupil v Dauhá hladce do čtvrtfinále

Dauhá - Tomáš Berdych zaznamenal na turnaji v Dauhá i ve druhém soutěžním zápase v nové sezoně snadné vítězství. Šestý hráč světového žebříčku, jenž v Kataru obhajuje loňskou finálovou účast, porazil Damira Džumhura z Bosny 6:0, 6:4 a postoupil do čtvrtfinále.

Po jednoznačném prvním setu, v němž Berdych nadělil soupeři za 26 minut kanára, se i ve druhé sadě zdálo, že duel bude snadnou záležitostí třetího nasazeného Čecha. Třicetiletý tenista se ujal vedení 3:0, pak ho ale začal soupeř z deváté desítky světového žebříčku trápit. Berdych dvakrát přišel o podání, vždy ale dokázal odpovědět dalším brejkem a za hodinu a šest minut proměnil druhý mečbol.

"Musím se z dnešního zápasu poučit a vzít si z něho to pozitivní. Jsem rád, že jsem postoupil do čtvrtfinále," řekl Berdych, jenž Džumhura porazil i ve druhém vzájemném utkání a stejně jako na Australian Open v roce 2014 s ním neztratil ani set.

Jeho dalším soupeřem v Dauhá bude o deset let mladší Brit Kyle Edmund, s nímž se na okruhu ATP ještě nikdy neutkal.