Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Berdych postoupil přes Mahuta v Montpellieru do semifinále

Montpellier (Francie) - Tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Montpellieru zahraje semifinále. V dnešním čtvrtfinálovém duelu porazil domácího Francouze Nicolase Mahuta 6:3 a 6:4. Do semifinále se Berdych probojoval na čtvrtém z posledních sedmi turnajů, na kterých startoval. Jeho dalším soupeřem bude sedmý nasazený Němec Phillipp Kohlschreiber, který vyhrál nad Francouzem Richardem Gasquetem 6:2, 3:6 a 6:3. Berdych má s Kohlschreiberem velmi příznivou vzájemnou bilanci šest vítězství a jedna porážka.

Tenista Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Rick Rycroft

Český tenista je v Montpellieru nasazen jako jednička a zatím roli favorita potvrzuje. Po snadné výhře nad Florentem Serrou si dnes poradil bez potíží s dalším domácím hráčem Mahutem. Těžil zejména ze svého podání, při kterém v prvním setu nedovolil soupeři ani jeden brejkbol, naopak sám jeden ze dvou brejků využil a vyhrál 6:3.

Ve druhém setu začal špatně a hned o první servis přišel. Rychle si ho však vzal zpět a další brejkbol už soupeři nenabídl. Svou dominanci na servisu potvrdil v posledním gamu, který vyhrál čistou hrou a zápas zakončil esem. Celkem při vydařeném prvním servisu vyhrál 31 ze 33 výměn. Mahuta porazil i ve třetím vzájemném utkání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy