Berdych postoupil přes Gulbise do semifinále v Nice

Nice - Tenista Tomáš Berdych postoupil v generálce na antukový grandslam Roland Garros do semifinále turnaje v Nice. Šestý hráč světa porazil ve čtvrtfinále 6:1 a 6:4 Lotyše Ernestse Gulbise. Druhý nasazený Berdych postoupil do prvního semifinále od únorového turnaje v Dubaji za hodinu a půl.

Po hladkém prvním setu měl v druhé sadě potíže, když Gulbis proměnil svůj jediný brejkbol v zápase a dostal se do vedení 4:2. Semifinalista loňského Roland Garros však následující čtyři gamy vyhrál a duel ukončil.

O postup do prvního finále v sezoně se v pátek Berdych utká se španělským antukářem Nicolásem Almagrem, s nímž má příznivou zápasovou bilanci 3:1.