Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Berdych: Poslední týden sezony byl hrozný. Musím zlepšit pohyb

Londýn - Další výbornou sezonu má za sebou tenista Tomáš Berdych. Popáté za sebou skončil v elitní osmičce a zahrál si Turnaj mistrů, z něhož ale letos odjíždí po špatných výkonech nespokojen. "Sezona byla velmi dobrá. Mám za sebou další rok, kdy jsem skončil mezi osmi nejlepšími. Poslední týden sezony byl ale hrozný," řekl Berdych.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

Berdych na Turnaji mistrů po nejhorším výkonu v roce prohrál se Stanem Wawrinkou dvakrát 1:6. Pak dokázal po zlepšení zdolat Marina Čiliče 6:3, 6:1, ale Djokovič mu nastavil jasný obraz jeho hry. Turnaj letos nabízí nezvykle jasné dvousetové výsledky. Důvodem může být povrch. "Nedovolí vám žádné chyby. Z mého pohledu je velmi pomalý," řekl Berdych, který se podobně jako Čilič nebo Milos Raonic opírá o razantní servis a tvrdé údery, ale pomalý kurt jejich účinnost otupí. "Navíc se hraje proti nejlepším hráčům světa. Nůžky se pak otevírají až moc a vytváří to výsledky, jaké tu jsou."

V britské metropoli nezářil, přesto může být s uplynulou sezonou velmi spokojen. Vyhrál 55 zápasů ze 77, podruhé v kariéře získal v jednom roce dva tituly a byl celkem pětkrát ve finále. Z grandslamů došel až do semifinále Australian Open a na antukovém French Open a na US Open si zahrál ve čtvrtfinále.

"Najdou se místa, která bych mohl mít lepší. Aspoň bude prostor to příští rok vylepšit. Z lepších momentů to byl určitě začátek roku, ať semifinále v Austrálii, Rotterdam, finále v Dubaji," uvedl Berdych, který už přemýšlí, co zlepšit do další sezony. "Pohyb, ten je na pořadu dne jako číslo jedna," má jasno.

Berdych ví, že bude čím dál těžší udržet pozici ve světové desítce. Na přední místa se tlačí mladí hráči. Berdych patří mezi nejvyrovnanější tenisty bez velkého titulu. Otázkou je, jestli by to do budoucna rád nevyměnil. "Kdyby tohle mělo být v závěru, že se mi to povede a pak by zbytek těch pár let nebyl konzistentní, tak bych se nezlobil," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy