Následuje
Studio fotbal - Extra

Berdych po výhře nad Čiličem: Pořád to nebylo ideální

Londýn - Tomáš Berdych přiznal, že ani ve druhém utkání na Turnaji mistrů nepodal úplně skvělý výkon. Přesto se oklepal z úvodní porážky se Stanem Wawrinkou a dnes v Londýně porazil Marina Čiliče 6:3 a 6:1.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

"Pořád to nebylo ideální, ale souhra okolností a všeho. Jak to bylo kolem, tak to fungovalo a bylo to dostatečné, abych zápas vyhrál. To je důležité a jede se dál," řekl devětadvacetiletý Berdych v útrobách O2 areny po výhře nad Čiličem.

Oba první zápas ztratili drtivě dvakrát 1:6 a proti sobě bojovali o naději na postup. A Berdych duel zvládl lépe, naopak Čilič se dál trápil. "S tím, jak dnes hrál, by nikdy nevyhrál US Open. Určitě nepředvedl dobrý výkon, ale na to se nebude nikdo zpětně ohlížet. Počítá se vítězství a to je pro mě nejdůležitější," uvedl Berdych.

Ve srovnání s utkáním s Wawrinkou zlepšil především servis a forhend, své tradičně největší zbraně. "Ten zápas s Wawrinkou byl šílený, ale když budu hodnotit tu hrůzu, tentokrát to bylo asi celkově lepší, což je jenom pozitivní," řekl Berdych.

Jen dvousetové zápasy? Nic za tím nehledejte

Letošní Turnaj mistrů přináší nezvykle jasné výsledky. Ve dvouhře se ještě nehrál ani jeden třísetový zápas. "Nic za tím nehledejte, tak to je," řekl Berdych.

Sedmý hráč světa už popáté mezi elitou po prohraném prvním utkání druhé vyhrál. Úplně mu nesedí formát, že hned v prvním zápasu začíná proti skvělému soupeři, zatímco na běžném turnaji má většinou čas se rozehrát. "Někdo je přizpůsobivější a dokáže hrát skvěle od začátku. Mně to chvilku trvá," přiznal.

Nejtěžší možný soupeř

V pátek se na závěr skupiny střetne se Srbem Novakem Djokovičem. "Čeká mě nejtěžší soupeř, kterého tu můžu dostat, ale šance tam pořád je," podotkl Berdych k možné účasti v semifinále. "Matematiku neřeším, tenis počty nevyhrávají," dodal, že nebude studovat tabulku a kalkulovat, co bude potřeba, aby se vešel mezi dva postupující.

S prvním hráčem světa Djokovičem má výrazně negativní bilanci. Vyhrál jen dva z 18 zápasů a naposledy před měsícem uhrál jen dva gamy. "Zkusím teď získat tři čtyři hry, což by bylo lepší než minule," usmál se Berdych při vzpomínce na finále v Pekingu. "Minule to byl opravdu zážitek. Nemůže to být horší," dodal tenista.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy