Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Berdych musí vyhrát minimálně set, aby měl šanci na semifinále

Londýn - Tenista Tomáš Berdych musí v dnešním utkání se Španělem Rafaelem Nadalem na Turnaji mistrů vyhrát minimálně set, aby měl teoretickou šanci na postup do semifinále, i když prohraje. V Londýně ovšem nemusí české jedničce stačit ani výhra nad světovou jedničkou. Navíc nemůže příliš kalkulovat, protože zápas s Nadalem se bude hrát od 15:00, zatímco Američan Andy Roddick a Srb Novak Djoković proti sobě nastoupí až ve večerním klání.

"My tenisté nepočítáme sety a gamy. Chceme vyhrát každý zápas," řekl Berdych po středeční výhře nad Roddickem, která ho udržela ve hře o semifinále. "Postup vypadá stále těžce, ale na druhou stranu to mám jen ve vlastních rukou. To je také příjemná varianta. Na ten zápas se těším," doplnil český hráč.

Podle matematiky Turnaje mistrů potřebuje Berdych vyhrát set k udržení naděje na postup ze skupiny. K tomu navíc musí doufat, že Roddick porazí 2:0 Djokoviče. Pokud by srbský tenista získal jeden set, pak by postoupil na úkor Berdycha on.

Berdych dokázal v kariéře zdolat španělského hráče třikrát z 11 vzájemných zápasů, ale naposledy již před čtyřmi lety. Od té doby prohrál sedmkrát v řadě bez zisku sady, včetně letošního finále na wimbledonské trávě.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s Tomášem Budkou

Na druhou stranu ani vítězství nad Nadalem nemusí Berdychovi stačit. Když rodák z Valašského Meziříčí vyhraje 2:0, tak má postup jistý, pokud ale vyhraje 2:1 a Djoković porazí Roddicka jakýmkoli poměrem setů, postoupí srbský hráč.

Nadalovi stačí k jistotě postupu získat v souboji s Berdychem jeden set. "A to je můj cíl," vyhlásil jednoznačně Nadal, letošní vítěz Roland Garros, Wimbledonu i US Open, který ukázal v zápasech s Djokovičem a Roddickem skvělou formu.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy