Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Berdych kvůli žaludečním problémům vzdal semifinále s Nadalem

Miami - Tomáš Berdych si na turnaji Masters v Miami semifinálový zápas se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem nezahraje. Postihly ho žaludeční potíže a nedlouho před začátkem duelu se omluvil. Berdych se díky výsledkům v Miami posune v novém světovém žebříčku na páté místo a vyrovná své maximum, souboj o finále ale musel vzdát. Měl přitom šanci přerušit sérii 16 proher s Nadalem za sebou.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Stejně jako Španěl Nadal prošel bez boje do nedělního finále i Srb Novak Djokovič, jemuž zase pomohly zdravotní problémy Japonce Keie Nišikoriho. Nišikori, jehož týden před čtvrtfinálovým utkáním Davisova poháru proti českému týmu zlobí tříslo, z turnaje odstoupil jen o pár hodin dříve než Berdych. Český tenista do Tokia odcestovat ani neplánoval, z daviscupové soutěže se omluvil už dříve.

I když se dnes neuskutečnila v Miami ani jedna z plánovaných semifinálových bitev, finále mužů se bude hrát až v neděli. Nadal s Djokovičem nastoupí k 40. vzájemnému duelu v kariéře a prvnímu letošnímu. Trojnásobný šampion v Miami Djokovič, který ovládl předchozí Masters v Indian Wells, má zatím cestu turnajem hodně ulehčenou. Bez boje totiž prošel i třetím kolem, které vzdal rovněž kvůli problémům s třísly Němec Florian Mayer.

  • Novak Djokovič: "Takové věci se mi samozřejmě staly, ale dvakrát na jednom turnaji to je asi poprvé. Vítězství v Indian Wells mi dodalo sebevědomí, zahrál jsem si tam dost, snad se mi to vrátí."

Čtyřiadvacetiletý Nišikori, který ve čtvrtfinále vyřadil Švýcara Rogera Federera, neupřesnil, jak dlouho bude mimo hru. "Budu se svým lékařským týmem pracovat na tom, abych byl zdravý co nejdříve," uvedl. Japonci postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru po výhře nad oslabenou Kanadou. Opírají se právě o výkony Nišikoriho, protože dalšího hráče v první stovce žebříčku už nemají. Druhý singlista Go Soeda je 133. na světě, deblový partner Nišikoriho z duelu s Kanadou Juiči Sugita je na 154. místě.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy