Následuje
Buly

Berdych končí v Monte Carlu po prvním kole, nestačil na Nišikoriho

Český tenista Tomáš Berdych vypadl v Monte Carlu v prvním kole. Finalista monackého turnaje z roku 2015 dnes nestačil na bývalého čtvrtého hráče světa Keie Nišikoriho z Japonska, kterému podlehl po setech 6:4, 2:6 a 1:6.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/ZUMA/Pedro Portal

Dvaatřicetiletý Berdych v prvním letošním zápase na antuce sice vyhrál úvodní set, ale ve zbytku zápasu dokázal uhrát pouhé tři gamy a potvrdil, že proti Nišikorimu se mu nedaří. S osmadvacetiletým Japoncem, který se letos vrátil na kurty po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním zápěstí, prohrál pátý z šesti zápasů.

Od stavu 6:4, 2:1 Berdych začal hodně chybovat a proti skvěle se bránícímu Nišikorimu byl bezradný. Trápil se také na servisu a po hodině a 45 minutách pro něj první přípravný turnaj na květnové Roland Garros skončil.

Berdych skončil v Monte Carlu na raketě Nišikoriho

Naopak impozantně zahájil antukovou sezonu bývalý lídr žebříčku Srb Novak Djokovič. Po ukončení spolupráce s Andrem Agassim a Radkem Štěpánkem se vrátil k bývalému kouči Mariánu Vajdovi a proti krajanovi Dušanu Lajovičovi ztratil jediný game. Djokovič tak ukončil sérii tří porážek, která přišla po únorové operaci lokte.

"V posledních dvanácti měsících jsem si prožil těžké časy, se zraněním a vším, co se přihodilo. Chybí mi zápasy a trocha sebedůvěry, ale dívám se dopředu," řekl Djokovič, dvojnásobný šampion Masters v Monte Carlu. Než se rozhodl jít s loktem na operaci, vynechal loni druhou polovinu sezony.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5 238 735 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Nišikori (Jap.) - Berdych (12-ČR) 4:6, 6:2, 6:1, Bautista (11-Šp.) - Gojowczyk (Něm.) 6:4, 6:3, Ramos (15-Šp.) - Donaldson (USA) 6:3, 6:3, Rubljov (Rus.) - Haase (Niz.) 7:6 (9:7), 2:6, 7:5, Čorič (Chorv.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy