Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Berdych klesl před Wimbledonem na 15. místo žebříčku

Londýn - Tomáš Berdych klesl před Wimbledonem ve světovém tenisovém žebříčku o jedno místo a je patnáctý. Dostal se před něj Francouz Gaël Monfils, jenž si v sobotu zahrál finále na turnaji v Eastbourne.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/DPA

Berdych zvolil jako přípravu na londýnský grandslam exhibici v Hurlinghamu a nemohl tedy získat žádné body. Ve Wimbledonu obhajuje body za loňské semifinále a teoreticky mu hrozí, že vypadne i ze světové dvacítky.

Post světové jedničky stále drží Brit Andy Murray, ale o trůn může v Londýně přijít. Za Murraym v pořadí ATP následují španělský král nedávného Roland Garros Rafael Nadal, Švýcar Stan Wawrinka a Srb Novak Djokovič, který generálku na trávě v Eastbourne vyhrál. Všichni mají šanci stát se po Wimbledonu jedničkou.

Murray si pozici udrží, když dojde do finále, ale pokud tam místo něj bude Nadal, bude první Španěl. Wawrinka musí turnaj vyhrát, aby byl poprvé v čele, a Djokovič dojít do finále. Zároveň potřebuje, aby Murray i Nadal vypadli před semifinále.

Ženský žebříček asociace WTA zveřejnila již v neděli. Karolína Plíšková vstoupí do Wimbledonu jako trojka a po něm může být světovou jedničkou. V souboji s Angelique Kerberovou z Německa i dvojkou Simonou Halepovou z Rumunska je před boji na trávě v All England Clubu v nejlepší pozici, protože obhajuje málo bodů za loňské vyřazení ve 2. kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy