Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hana Mandlíková

Berdych je v Indian Wells ve 3. kole, Záhlavová-Strýcová vypadla

Indian Wells (USA) - Tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Indian Wells do třetího kola po vítězství nad Francouzem Florentem Serrou 7:5, 4:6, 6:4. Dalším soupeřem českého hráče bude desátý nasazený Španěl Fernando Verdasco, se kterým má mírně příznivou bilanci čtyři vítězství a tři porážky. Naposledy s ním však Berdych prohrál loni v prosinci ve finále Davisova poháru. Ve druhém kole opustila dvouhru žen Barbora Záhlavová-Strýcová, která podlehla bývalé světové jedničce Kim Clijstersové 2:6, 1:6.

Belgická hvězda se na turnaji, který v letech 2003 a 2005 vyhrála, představila poprvé po pěti letech a připsala si patnáctý vítězný zápas za sebou. V prvním vzájemném duelu se Záhlavovou-Strýcovou si matka dvouleté dcerky Jady Ellie vypracovala sedmkrát brejkbol a pět jich využila.

Vstup do turnaje s dotací 4,5 milionu dolarů nezvládla nasazená jednička Světlana Kuzněcovová, která podlehla ve třech setech Španělce Carle Suarezové-Navarrové. Rozhodující sadu prohrála 1:6 poté, co v závěrečném gamu nezískala ani "fiftýn". Před rokem vypadla Kuzněcovová v Indian Wells rovněž ve druhém kole. "Mám ohromnou radost, tohle je pro mě jeden z životních zápasů," jásala Suarezová-Navarrová, které patří ve světovém žebříčku 42. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy