Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Berdych deklasoval v Čennaí Portugalce Gila

Čennaí - Český tenista Tomáš Berdych ztratil při prvním ostrém startu v sezoně jediný game. Portugalce Gila v dnešním prvním kole na turnaji v indickém Čennaí deklasoval 6:0 a 6:1 za pouhých pětačtyřicet minut. "Od začátku jsem hrál agresivně a vyplatilo se. Jsem rád, že jsem postoupil, a doufám, že se mi bude dařit dál," řekl v Čennaí nejvýše nasazený Berdych v rozhovoru na dvorci. Příštím soupeřem šestého hráče světa bude Chorvat Ivo Dodig.

V prvním setu, který trval pouze dvacet minut, ztratil Berdych jen pět výměn. I v druhé sadě dominoval a soupeře suverénně přehrával. "Je mi Gila až líto, Berdych hraje téměř perfektní zápas," řekl televizní komentátor za stavu 6:0, 4:0.

Pětadvacetiletý Berdych mohl poprvé vyhrát na okruhu ATP dvakrát 6:0. Gil, 101. hráč světa, ale nakonec získal alespoň jeden game - uspěl v dvanácté hře.

Podobně hladce vyhrál finalista Wimbledonu z uplynulé sezony Berdych loni a rovněž na první akci - v lednu v Brisbane nad Marcosem Baghdatisem z Kypru. O rok dříve takto deklasoval Francouze Nicolase Devildera na challengeru v Sunrise.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy