Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Berdych: Chci, abych byl zdravý. Ale zatím je to život bez rakety

Tomáš Berdych se kvůli vleklým problémům se zády rozhodl, že si dá od tenisu pauzu a pokusí se zdravotní komplikace vyléčit. V současnosti český tenista rehabilituje, cvičí, dochází k profesorovi Pavlu Kolářovi a doufá v brzký návrat na kurty. O svém zdravotním stavu se rozpovídal při příležitosti slavnostního otevření nové haly v Prostějově, kam přišel podpořit malé sportovce.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

Dvaatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí hrál naposledy v červnu v Londýně, kde na trávě v Queen's Clubu podlehl v prvním kole Francouzovi Julienu Benneteauovi. Posléze se odhlásil z Wimbledonu i US Open a na doporučení lékařů oznámil původně několikatýdenní pauzu."Pár měsíců se všemožně snažím dát bolavá záda do pořádku, ale bohužel. Nejsem schopen hrát," uvedl Berdych v červnu před Wimbledonem.

Bolesti zad se Berdychovi dlouhodobě stále vracely a podepisovaly se na jeho výkonech. V jarní antukové části sezony nevyhrál ani jeden zápas, na trávě uspěl v jednom ze tří utkání. Poprvé v kariéře chyběl na dvou grandslamech po sobě. 

Je nám líto, video expirovalo.
Berdych: Snažím se dát svoje zdraví do pořádku

Nyní český tenista promluvil o svém zdravotním stavu, který mu nedovoluje návrat na kurty. "Já jsem teď ve fázi, kdy se snažím dát to svoje zdraví do pořádku. Takže spousta rehabilitace a cvičení. Docházím za panem profesorem Kolářem a snažíme se to dát dohromady. Musel jsem samozřejmě udělat nějaké rozhodnutí, které vzniklo už před Wimbledonem. Už to takhle dál nejde, trápilo mě to delší dobu a musel jsem s tím něco dělat. Takže zatím jsem v procesu," popsal aktuální stav Berdych.

Se svým současným zdravotním stavem je Berdych smířený, nechce nic uspěchat. Plán postupného návratu má, ale prozradit ho nechce. "Zatím je to život bez rakety. Je to součást, to k tomu patří, musím se s tím popasovat. Nějaký plán tam je, ale já to nechci říkat dopředu, protože nevím, jak se to bude vyvíjet. V první řadě chci, abych byl zdravý a aby mě to nebolelo. Protože v takovém stavu, ve kterém jsem končil, to bych nechtěl hrát," řekl Berdych. 

Po vleklých zraněních dokázali znovu nabrat formu i velká světová esa jako Novak Djokovič nebo Juan Martín del Potro. Také český tenista by se rád vrátil mezi nejlepší. "Já nikdy v takové situaci ve své kariéře nebyl. Tenis mě samozřejmě hrozně baví, mám to rád. Ale za určitých podmínek. Pokud to bude supr, tak se na to těším. Bude to velká výzva, chtěl bych si zkusit, jestli se mi podaří vrátit zpátky a dostat se na nějakou úroveň, kam bych si sám představoval," dodal na závěr český tenista. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy