Následuje
Švédská rallye

Berdych bez titulu i v Dubaji. Djokovič ho přehrál ve dvou setech

Dubaj - Druhé finále ve dvou týdnech a opět prohra. Tomáš Berdych nezvládl svůj finálový zápas a v Dubaji dopadl stejně jako na turnaji v Marseille, kde prohrál v mečbolu s s domácím Tsongou. Třetího nasazeného tentokrát zastavil první hráč světa Novak Djokovič, s nímž Berdych prohrál ve dvou setech 5:7 a 3:6. 

Tomáš Berdych
zdroj: AP Photo autor: Regi Varghese

Z Dubaje si Berdych odveze 300 bodů do žebříčku, odměnu 193 700 dolarů (přes 3,8 mil. korun) a především sebevědomí po výhře nad Federerem. Českému tenistovi se nepodařilo navázat na svou kolegyni, Petru Kvitovou, která zde získala svůj jubilejní desátý titul v kariéře jen před několika dny.

Berdych mohl získat devátý vavřín, ale neuspěl a zhoršil si bilanci ve finálových zápasech na osm výher a deset porážek. Ve finále v Dubaji čelil Berdych Djokovičovi a nepříznivé vzájemné bilanci 1:12.

Duel začal dobře, hrál agresivně i trpělivě a v páté hře šel jako první do brejku. O výhodu přišel o tři hry později. Vzápětí si vypracoval tři brejkboly, jenže Djokovič všechny odvrátil. O set přišel Berdych po padesáti minutách a dvojchybě zahrané při setbolu.

Druhá sada byla vyrovnaná. Oba tenisté si drželi servis až do osmého gamu. V tom vedl Berdych už 40:15, přesto podání po zkažené smeči ztratil. V následující hře měl brejkbol, ale Srb při něm trefil eso a pak proměnil druhý mečbol. Djokoviče tak Berdych opět nezlomil, prohrál s ním už potřinácté a pojedenácté za sebou.

Novak Djoković
zdroj: ČTK/AP

Djokovič se radoval z titulu na tomto turnaji už počtvrté a navázal na tamní hattrick z let 2009 až 2011. Celkem už na okruhu ATP zvítězil šestatřicetkrát.

Berdych finálovou účastí v Dubaji navázal na Jiřího Nováka, který před deseti lety prohrál v boji o titul s Rogerem Federerem. Právě Švýcara porazil Berdych v semifinále, v němž sedmnáctinásobnému grandslamovému vítězi odvrátil tři mečboly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy