Následuje
MS 2019 Německo

Benešová prohrála s v semifinále Prague Open s Bammerovou

Praha - Iveta Benešová prohrála dnešní dohrávané semifinále turnaje ECM Prague Open s Rakušankou Sybille Bammerovou 0:6 a 5:7 a ani letos domácí tenistka na Štvanici nezvítězí. Utkání začalo již v sobotu, ale po třinácti minutách bylo přerušeno kvůli vytrvalému dešti. To už česká jednička prohrávala v prvním setu 0:3.

Dnes Benešová navázala na předchozí den. Rakušanka skvěle běhala a trpělivě vracela míče. Hodně gamů se hrálo přes shodu, ale nakonec většinou zkazila úder domácí tenistka.

Benešová proto ztratila v úvodu dohrávky dalších šest her po sobě a první game získala až za hrozivého stavu 0:6 a 0:3. Pak vzala soupeřce servis a snížila na 3:4. Její boj proti "zdi" ale dokumentoval následující game, kdy měla při svém podání devětkrát výhodu, přesto si servis pošesté v utkání prohrála. V následující hře odvrátila tři mečboly a šňůrou deseti míčů za sebou vyrovnala na 5:5. Obrat ale zastavily další její míče v síti či v autu a set ztratila 5:7.

Bammerová bude hrát ve finále od 15:00 proti turnajové jedničce Francesce Schiavoneové, která porazila Švýcarku Timeu Baczinszkou, hráčku postupující z kvalifikace, po boji 6:2, 4:6 a 7:5.

Tenisový turnaj žen ECM Prague Open:
Bammerová (2-Rak.) - Benešová (3-ČR) 6:0, 7:5, Schiavoneová (1-It.) - Bacsinczká (Švýc.) 6:2, 4:6, 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy