Následuje
ME 2020 Rakousko

Bautista vyřadil v Šanghaji chybujícího Djokoviče

Šanghaj – Novak Djokovič na turnaji v Šanghaji definitivně doklopýtal. Poté, co měl namále už v pátečním čtvrtfinále, když s německým kvalifikantem Mischou Zverevem prohrál první set a druhý zachránil až v tie-breaku, v semifinále nestačil na patnáctého nasazeného Roberta Bautistu. V nedělním finále nastoupí Španěl proti Andymu Murraymu.

Roberto Bautista
zdroj: Reuters

Bautista zvítězil nad světovou jedničkou dvakrát 6:4 a po pěti porážkách ve vzájemných zápasech poprvé uspěl.

Djokovič často chyboval a po ztrátě první sady si vybil vztek na raketě. Také ve více než hodinu trvajícím druhém setu ztratil servis jako první, dvakrát to ještě soupeři oplatil, ale čtvrtý mečbol už neodvrátil.

Po utkání se pustil do umpirového rozhodčího Carlose Bernardese, na kterého se zlobil už během zápasu. Když si v druhé sadě v návalu vzteku roztrhal tričko a šel si pro nové, dostal od rozhodčího napomenutí kvůli zdržování. "Byl dnes za hvězdu, přesně jak to chtěl," rýpl si Djokovič do Bernardese. "Ale musím se samozřejmě v některých momentech ovládat, zvládat to lépe mentálně," dodal.

Bautista byl vítězstvím nad světovou jedničkou nadšený. "Po poslední výměně jsem byl strašně šťastný. Nedovedl jsem si představit, že by se mi to mohlo povést. Když jsem s ním hrál poprvé, říkal jsem si, že je z jiné planety, a teď mám pocit, že jsem se mu přiblížil," uvedl Španěl.

Devatenáctý hráč světového žebříčku je letos ve finále počtvrté. Uspěl zatím dvakrát, celkově má na kontě čtyři tituly. Jeho soupeřem bude druhý nasazený Brit Murray, vítěz šanghajského turnaje z let 2010 a 2011, který zdolal Gillesa Simona z Francie 6:4 a 6:3.

Djokovič nezvládl semifinále v Šanghaji, naopak Murray je ve finále
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy